• ۲۸ / اسفند ۱۳۹۹ / ۲۱:۱۳
  • شناسه خبر : 48223

بعد از تصادف وحادثه رانندگی چه باید کرد؟

به گزارش اول فارس ، سرهنگ دوم رابعه جوانبخت کارشناس تصادفات پلیس راهور پایتخت در برنامه تلویزیونی «شهر امن» به موضوع وقوع تصادفات اشاره کرد و اظهار داشت: پس از تصادف، ضمن حفظ خونسردی حتما با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرید. وی گفت: توصیه همیشگی پلیس راهور به رانندگان این است که بعد از تصادف خونسردی […]

به گزارش اول فارس ، سرهنگ دوم رابعه جوانبخت کارشناس تصادفات پلیس راهور پایتخت در برنامه تلویزیونی «شهر امن» به موضوع وقوع تصادفات اشاره کرد و اظهار داشت: پس از تصادف، ضمن حفظ خونسردی حتما با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرید.

وی گفت: توصیه همیشگی پلیس راهور به رانندگان این است که بعد از تصادف خونسردی خود را حفظ کرده تا بتوانید صحنه را مدیریت کنید؛ توصیه دوم این است که حتما با شماره ۱۱۰ تماس بگیرید؛ به خصوص در تصادفات جرحی و خسارتی شدید تا در اسرع وقت هماهنگی‌های لازم انجام شود.

سرهنگ جوانبخت گفت: در حال حاضر اکثر افراد از گوشی‌های دوربین‌دار استفاده می کنند. بنابراین توصیه می کنیم از صحنه تصادف، پلاک‌های مقصر و غیرمقصر و دیگر موارد عکس تهیه کنید. چراکه این مستندسازی در بررسی علل و تشخیص و پیگیری‌های بعدی مثمر است.

وی تصریح کرد: اگر تصادف خسارتی در محلی باعث ایجاد ترافیک و سد معبر شد، می‌توانید پس از عکس‌برداری، خودرو را به منتهی‌الیه سمت راست خیابان یا اتوبان یا جاده هدایت کنید تا از تصادفات بعدی جلوگیری شود.

کارشناس تصادفات پلیس راهور پایتخت  گفت: در حال حاضر بیمه تا سقف ۱۱ میلیون تومان به خسارت دیدگان ناشی از تصادفات رانندگی خدمات ارائه می دهد؛ این بدان معناست که اگر شما تصادفی کرده و دچار خسارت شده و خسارت شما کمتر از این مبلغ است و طرفین تصادف مقصر و غیر مقصر بودن خود را قبول داشته و مشکلی وجود نداشت خیلی راحت می توانید با جابجایی مدارک خود مانند گواهینامه و کارت ماشین و بیمه نامه که برای پلیس معتبر است به بیمه مراجعه کرده و بدون دریافت کروکی از پلیس، خسارت خود را دریافت کنید.

سرهنگ جوانبخت اظهار کرد: نکته طلایی اینجاست که قبل از تعمیر خودرو و تغییر صورت ظاهری خودرو بعد از تصادف، برای دریافت خسارت به بیمه مراجعه کنید. چراکه اگر این تغییرات ایجاد شود، دیگر خسارتی به شما پرداخت نخواهد شد.

بیشتر بخوانید:

تصادف مرگبار در جاده جهرم به لار+تصویر
مرگ اعضای یک خانواده هنگام عبور از جاده در استان فارس
جزئیات حادثه خونین برای ۳ زن و ۳ مرد در اصفهان

ثبت دیدگاه