• 09 / مهر 1398 / 8:33
  • شناسه خبر : 14371

بهترین خودروهای الکتریکی آمریکا در سال ۲۰۱۹ + تصاویر

 خودروهای الکتریکی نقش مهمی در کاهش میزان آلایندگی‌های مضر برای محیط زیست دارند و هر ساله تعدادی از بهترین مدل‌های این وسایل نقلیه معرفی می‌شود.

بهترین خودروی الکتریکی آمریکا در سال ۲۰۱۹ +تصاویربه گزارش اول فارس ، با توجه به نقش پراهمیت و انکارناپذیر خودرو‌های پیشرفته الکتریکی در کاهش میزان آلایندگی تولید شده به وسیله اتومبیل‌های بنزینی و گازوئیلی، سازمان‌های ارزیابی و اعتبارسنجی بزرگی در جهان به رتبه‌بندی برترین خودرو‌های الکتریکی در کشور‌های مختلف و به ویژه کشور‌های صاحب صنایع خودروسازی بزرگ، می‌پردازند. در جدید‌ترین رتبه‌بندی مطرح شده از سوی سازمان حفاظت محیط زیست ایالات متحده آمریکا (EPA)، ۸ عدد از برترین و باکیفیت‌ترین اتومبیل‌های الکتریکی در آمریکا معرفی شدند.

خودروسازان زیادی از سراسر جهان با اتومبیل‌های الکتریکی خود در بازار گسترده آمریکا حضور دارند و با ارائه بهترین محصولات در پی جلب نظر مشتریان و کسب سهم عمده‎‌ای از این بازار هستند. اگرچه تقاضای زیاد برای خودروهای الکتریکی در آمریکا، هر شرکت خودروسازی را به فعالیت در این کشور ترغیب می‌کند ولی با وجود شرکت‌هایی نظیر تسلا و فورد، خودروسازان اروپایی و آسیایی به هیچ عنوان کار راحتی پیش رو نداشته و باید در رقابتی سخت، غول‌های صنعت اتومبیل آمریکا را پست سر بگذارند. اما قیمت مناسب خودروهای شرق آسیایی نسبت به مدل‌های مشابه آمریکایی نیز عنصری مهم است که به فروش این خودروها در بازار آمریکا کمک فراوانی می‌کند.

برترین خودرو‌های الکتریکی آمریکا در سال ۲۰۱۹ میلادی

در ادامه به ترتیب ۸ خودروی الکتریکی برتر آمریکا را معرفی می‌کنیم:

بهترین خودروهای الکتریکی آمریکا در سال ۲۰۱۹ +تصاویر

۱- تسلا Model S Long Range

پادشاه تپه‌ها! این لقبی است که مدیران تسلا به خودروی Model S Long Range داده‌اند. این اتومبیل الکتریکی در صدر جدول بهترین خودرو‌های الکتریکی ۲۰۱۹ آمریکا قرار دارد و قادر است تنها با یکبار شارژ باتری مسافتی به اندازه ۵۹۵ کیلومتر را طی کند. تسلا به مشتریان خود قول داده است به زودی ظرفیت باتری اتومبیل تسلا Model S Long Range را افزایش داده و توانایی آن را به عدد ۶۴۳ کیلومتر با یکبار شارژ باتری برساند. علاوه بر ظرفیت شگفت‌انگیز باتری این خودرو، انواع سیستم‌های هوشمند ایمنی و سرگرمی نیز در آن وجود دارد.

بهترین خودروی الکتریکی آمریکا در سال ۲۰۱۹ +تصاویر

۲- تسلا Model S Performance

نسخه دیگر خودرو Model S با نام تسلا Model S Performance در مقام دوم فهرست برترین خودرو‌های الکتریکی سال ۲۰۱۹ آمریکا قرار دارد. این اتومبیل الکتریکی امتیازات بسیار خوبی را در در آزمون‌های ارزیابی سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا (EPA) بدست آورده است. این خودرو قادر است تنها با یکبار شارژ باتری مسافتی به میزان ۵۵۵ کیلومتر را طی کند. کارشناسان فناوری این خودرو را به نور و صاعقه تشبیه کرده‌‎اند.

بهترین خودروی الکتریکی آمریکا در سال ۲۰۱۹ +تصاویر
۳- تسلا Model X Long Range

اتومبیل تسلا Model X Long Range در رتبه سوم جدول برترین خودرو‌های الکتریکی قرار می‌گیرد. این خودرو به امکانات و سیستم‌های ایمنی و سرگرمی ویژ‌ه‌ای مجهز است. تسلا این اتومبیل را به گونه‌ای طراحی کرده است که تنها با یکبار شارژ باتری مسافتی به میزان ۵۲۳ کیلومتر را طی می‌کند. این خودرو یک نسخه ویژه از تسلا Model X است که بازه حرکتی آن افزایش پیدا کرده است، به همین دلیل پسوند  Long Range به آن داده شده،  تسلا Model S Long Range، خودرو اول این فهرست نیز همین ویژگی را دارد.


بهترین خودروی الکتریکی آمریکا در سال ۲۰۱۹ +تصاویر

۴- تسلا Model 3 Long Range (tie)

کارشناسان EPA خودروی تسلا Model 3 Long Range (tie) در رتبه چهارم فهرست برترین اتومبیل‌های الکتریکی آمریکا قرار دارند. به گفته مهندسان ارزیاب، این خودرو با شارژ کامل مسافتی به اندازه ۴۸۲ کیلومتر را طی می‌کند ولی تسلا توانایی این خودرو را بیشتر دانسته و مسافتی برابر ۴۹۸ کیلومتر را برای اتمام کامل شارژ باتری اعلام کرده است.

خودروی تسلا Model 3 Long Range (tie) پرفروش‌ترین اتومبیل الکتریکی تسلا است. مهم‌ترین دلیل این فروش بالا قیمت ارزان و توانایی‌های مناسب این خودرو نسبت به سایر مدل‌های تسلا است.


بهترین خودروهای الکتریکی آمریکا در سال ۲۰۱۹ +تصاویر

۵- تسلا Model 3 Performance (tie)

این مدل از اتومبیل‌های تسلا تا ۴۸۰ کیلومتر را بدون نیاز به شارژ مجدد باتری طی می‌کند. اگرچه این خودرو نسبت به مدل‌های قبلی تسلا در رده پایین‌تری قرار دارد، ولی مشتریان بسیاری خواستار آن هستند. تعدادی از صاحبان اتومبیل تسلا Model 3 Performance (tie) در مورد آن می‌گویند: “این خودرو شما را ناامید نخواهد کرد. “


بهترین خودروهای الکتریکی آمریکا در سال ۲۰۱۹ +تصاویر

۶- تسلا Model X Performance

خودروی تسلا Model X Performance آخرین مدل اتومبیل‌های تسلا در فهرست بهترین خودروی الکتریکی سال آمریکا است. این اتومبیل پس از شارژ کامل باتری، مسافتی به اندازه ۴۸۰ کیلومتر را طی می‌کند. با اینکه شاید این خودرو از سایر مدل‌های موجود در فهرست بالا ضعیف‌تر باشد، ولی قیمت تقریبا مناسب آن نسبت به مدل‌های دیگر تسلا مشتریان را ترغیب به خرید آن می‌کند.


بهترین خودروی الکتریکی آمریکا در سال ۲۰۱۹ +تصاویر

۷- هیوندا Kona Electric

اتومبیل هیوندا Kona Electric، خودرویی توانمند و برتر در دسته خودرو‌های الکتریکی است. توانایی این شاسی‌بلند الکتریکی در حدی است نام آن در میان خودرو‌های الکتریکی سال ۲۰۱۹ میلادی در آمریکا قرار گرفته است. هیوندا Kona Electric با یکبار شارژ باتری سرنشینان خود را تا مسافت ۴۱۵ کیلومتر جابه‌جا می‌کند.

تعداد زیادی از صاحبان این اتومبیل به افرادی که قصد خرید خودرویی الکتریکی را دارند، توصیه می‌کنند شاسی‌بلند Kona Electric را خریداری کنند.


بهترین خودروهای الکتریکی آمریکا در سال ۲۰۱۹ +تصاویر

۸- کیا Soul EV

خودروی کیا Soul EV دیگر اتومبیل آسیایی و آخرین خودروی موجود در فهرست خودرو‌های الکتریکی ۲۰۱۹ آمریکا است. ظرقیت باتری این خودرو نسبت به سایر اتومبیل‌های معرفی شده کمتر است و با یکبار شارژ، ۳۹۱ کیلومتر را طی می‌کند. شرکت کره‌ای کیا نمای بیرونی و داخل کابین این خودرو را به زیبایی طراحی کرده و در تولید آن به تمامی جزئیات توجه شده است.


بیشتر بخوانید: با جذاب‌ترین خودروهای پلیس در سراسر جهان آشنا شوید + تصاویر


صنعت اتومبیل‌های الکتریکی با شتابی شگفت‌انگیز در حال پیشرفت است و هر روز تعداد بیشتری از مردم تصمیم به استفاده از این نوع خودروها به جای خودروهای مصرف کننده سوخت‌های فسیلی می‌گیرند. به کارگیری این نوع از وسایل نقلیه در شهرهای بزرگ و پرجمعیت می‌تواند نقشی اساسی در کاهش آلودگی هوا داشته باشد. امیدواریم با تلاش و همت مسئولان و مهندسان صنعت خودروسازی کشورمان اتومبیل‌های الکتریکی ملی نیز ساخته شده و پس از تولید انبوه با کیفیت و قیمتی مناسب در اختیار مصرف کننده ایرانی قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:

طرح فروش اقساطی محصولات ام وی ام و چری – تیر ۱۴۰۱+جدول و شرایط
چگونه روغن گیربکس خودرو را چک کنیم؟
علائم خرابی و بهترین زمان تعویض شمع خودرو

ثبت دیدگاه