• 07 / تیر 1401 / 21:52
  • شناسه خبر : 88153

بی توجهی عجیب مسئولین شیراز در قبال آلودگی وحشتناک صوتی در منطقه ۱۰ شهرداری

شهروندان مناطق غرب شیراز از آلودگی شدید صوتی شبانه شکایت دارند.
از ماه گذشته و با آغاز فصل گرما بسیاری از شهروندان غرب شیراز ساکن در مناطق مجاور بلوار دکتر حسابی از ایجاد سر و صدای نامتعارف و بیش از حد شبانه توسط یک واحد سیرک سیار اظهار نارضایتی می نمایند.

بر اساس این گزارش این واحد سیرک سیار  با استقرار در کمترین فاصله ممکن از مناطق مسکونی روبروی خود در مناطق آپادانا ، بزین ، استقلال و شهرک گلستان ” حوزه شهرداری منطقه ۱۰ شیراز ”  از ساعات ابتدای شب تا ساعات ابتدایی بامداد اقدام به برگزاری برنامه نموده و با بهره گیری از تعدادی باند بلندگوی صوتی بسیار قدرتمند که بسمت منازل مسکونی مردم نیز جهت گیری شده اند و ” پخش موزیک های خاص و جیغ و داد و فریادهای صدها نفری حاضرین در برنامه ”  عملا باعث سلب آرامش و مانع استراحت  شهروندان شده است .
شهروندان ساکن در این مناطق می گویند استقرار این سیرک در نزدیکترین فاصله ممکن از مناطق مسکونی خلاف قانون بوده و مراجعات آنان به شهرداری منطقه و استمداد از سایر مراجع قانونی تاکنون اثر بخش نبوده است و از ساعات اولیه شب تا پاسی از بامداد  با بستن پنجره ها و بکارگیری وسایل سرمایشی همچنان امکان  استراحت در خانه های خودرا ندارند.

این در شرایطی که استفاده از برق محدودیتهای خاصی دارد و علیرغم بستن پنجره ها هم این آلودگی صوتی همچنان مانع هرگونه استراحت شبانه آنها شده است.

اجرای برنامه در ساعات استراحت بعد از نیمه شب ، ایجاد مزاحمت و آلودگی شدید صوتی شبانه و فاصله بسیار کم این سیرک از مناطق مسکونی روبرو باعث بستوه آمدن مردم در این نواحی شده است .

این در حالی است که یک مقام مسئول در شهرداری شیراز  گفت:این سیرک از شهرداری مجوز ندارد ، این در حالی است که این سیرک دقیقا در فاصله بسیار کمی از شهرداری منطقه واقع است .

شهروندان مناطق روبروی محل استقرار این سیرک سیار خواستار بررسی جدی موضوع از سوی دادستانی محترم ، شهرداری شیراز ، فرمانداری محترم شهرستان ، اداره اماکن نیروی انتظامی ، محیط زیست ،دانشگاه علوم پزشکی و سایر مراجع قانونی و جابجایی این سیرک و استقرار آن در فاصله مناسب از مناطق مسکونی و رفع مزاحمت جدی استراحت شبانه برای خود و خانواده ها ساکن در محل شده اند.

بیشتر بخوانید:

برچسب‌ها:

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه