• ۰۱ / آذر ۱۳۹۹ / ۲۰:۵۳
 • شناسه خبر : 38561

تازه ترین خبر از بازگشایی خطوط اتوبوسرانی و متروی شیراز

در پی انتشار خبری به نقل از معاونت حمل ونقل وترافیک شهرداری شیراز مبنی بر بازگشایی خطوط اتوبوسرانی از روز شنبه 1 آذر و متروی شیراز از روز 2 آذر ، بسیاری از شهروندان شیراز در تماس با اول فارس از عدم بازگشایی خطوط اتوبوسرانی در روز شنبه خبر دادند.

در پی انتشار خبری به نقل از معاونت حمل ونقل وترافیک شهرداری شیراز مبنی بر بازگشایی خطوط اتوبوسرانی از روز شنبه ۱ آذر و متروی شیراز از روز ۲ آذر ، بسیاری از شهروندان شیراز در تماس با اول فارس از عدم بازگشایی خطوط اتوبوسرانی در روز شنبه خبر دادند.

به گزارش اول فارس ،حمید جورکش مدیرکل ارتباطات وامور بین الملل شهرداری شیراز در گفتگو با اول فارس در خصوص این موضوع گفت: هم شورای شهر و هم شهرداری شیراز موافق بازگشایی خطوط اتوبوس رانی و مترو شیراز بوده و این آمادگی بصورت کامل در مجموعه حمل ونقل عمومی شهری شیراز برای شروع دوباره سرویس دهی به شهروندان وجود داشته است .

حمید جورکش افزود :پس از اعلام خبر بازگشایی این خطوط  ، ستاد مدیریت بحران کرونای استان فارس خواستار عدم تعجیل در بازگشایی خطوط اتوبوس رانی و همچنین متروی شیراز شد . مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز با اعلام  اینکه مجموعه حمل ونقل شهرداری شیراز در خصوص بازگشایی و شروع فعالیت جابجایی مسافران درون شهری از طریق اتوبوسرانی ومترو منتظر اعلام نظر ستاد مدیریت بحران کرونا استان فارس هستند  وهر تصمیمی را که ستاد اعلام کند سریعا عملیاتی خواهد شد.

بر اساس این گزارش دکتر عبدالرضا قاسمپور جانشین استاندار در ستاد مدیریت بحران کرونای استان فارس نیز در گفتگو با اول فارس گفت:با توجه به اینکه خطوط اتوبوسرانی و متروی شیراز نقش مهمی در جابجایی مسافرین درون شهری دارند تلاش شد تا سرویس دهی در حوزه حمل ونقل مسافری درون شهری در شرایط قابل قبولی فعال گردد ولی با توجه به شروع  طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های کرونایی در سراسر کشور و اینکه شیراز هم در وضعیت قرمز میباشد توصیه شد که بازگشایی اتوبوسرانی و مترو در شیراز با تاخیر انجام شود .

دکتر قاسمپور با اعلام اینکه کارشناسان ستاد مدیریت بحران کرونای استان فارس در حال ارزیابی فرآیند های طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های کرونایی در سطح استان هستند و بازگشایی یا ادامه تعطیلی خطوط اتوبوس رانی و مترو  شیراز هم یکی از مسائلی است که باید مورد بررسی دقیق تری قرار بگیرد .

جانشین استاندار در ستاد مدیریت بحران کرونای استان فارس اظهار امیدواری کرد پس از رفع برخی نگرانی های موجود  تلاش می شود در اولین فرصت ممکن  امکان بهره مندی شهروندان شیرازی از خدمات  عمومی جابجایی مسافرین درون شهری فراهم گردد ولی در شرایط فعلی خطوط اتوبوسرانی و متروی شیراز تا اطلاع ثانونی تعطیل خواهند بود هر چند نمیتوان زمان دقیقی برای تعطیلی یا بازگشایی آتها اعلام کرد ولی امیدواریم بزودی نتایج بررسی ها و تصمیمات به اطلاع عموم مردم رسانده شود.

 

ثبت دیدگاه

 • شهروند

  تاریخ : ۱ - آذر - ۱۳۹۹

  ممنون که با تصمیمات عاقلانه تا اونجایی که جا داره جلوی انتشارِ هرچه بیشتر کرونا رو میگیرید.ممنون از همگی


  پاسخ

 • امیر حسین

  تاریخ : ۲ - آذر - ۱۳۹۹

  چقدر کرایه تاکسی بدیم بریم؟ سر کار برگردیم اخه؟روزی ۳۵ هزار کرایه میدم برای گردش نمیرم چرخ بزنم که.


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۲ - آذر - ۱۳۹۹

  عدم پرداخت حقوق ومزایا و عدم پرداخت بیمه ومزایایی همچون ایاب و ذهاب حق مسولیت مدنی وحق غذا نیروهای پیمانکاری حجمی قطارشهری شیراز خط۱ شرکت ….


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۲ - آذر - ۱۳۹۹

  حالا نه اینکه موثر بوده. آمار مرگ و میر کمتر که نشد هیچ بیشترم شد


  پاسخ

 • همشهری

  تاریخ : ۲ - آذر - ۱۳۹۹

  ممنون عالیه ک ب فکر جان مردم هستین درود ب شما فعلا تعطیل کنین تا شرایط اوضا بهتر بشه لطفا


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۲ - آذر - ۱۳۹۹

  سلام. وقتی یه مسیرر فت وبرگشت کوتاهی ۲۰۰۰۰تومان کرایه میدیم چرااتوبوس تعطیل باشه. کسانی که مخالف راه اندازی اتوبوس هستن، یاپولدارن یاماشین شخصی دارن. به فکر۷۰ت۸۰ درصدبدبختهاهم باشید.


  پاسخ

 • همشهری

  تاریخ : ۲ - آذر - ۱۳۹۹

  متاسفانه تعطیلی اتوبوس ها ومترو ی شهر شیراز تاثیر آنچنانی برتعدادبیمار آن کرونایی و همچنین مرگ ومیر ناشی از کرونا نگذاشته است با توجه به اینکه الان تقریبا نزدیک به سه هفته هست که اتوبوسرانی و متروشیراز هیچ گونه فعالیتی ندارد.


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۰ - آذر - ۱۳۹۹

  مسئولان فارس نمیخواهند به خودشون زحمت فکر کردن و پیدا کردن راه صحیح را بدهند ، تا اتفاقی میافتد سریع اتوبوس را تعطیل میکنند،اگه خودشون ماشین و راننده شخصی نداشتند بهتر بقیه را درک میکردند


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۱ - آذر - ۱۳۹۹

  توروخدایکم فکرمردم باشیدمن روزی ۴۰تومن بایدکرایه تاکسی وآژانس بدم آخه مگه چقدرحقوق میگیرم الان ۱۱روزهست نزدیک ۴۰۰هزارتومن کرایه دادم مگه چقدرحقوق میگیرم توروخدازودتربازکنیدوالا بخداپول ندارررررریییم


  پاسخ

 • ایمان

  تاریخ : ۱۱ - آذر - ۱۳۹۹

  کسی ک فکر مردم نیست…
  شما تعطیل کردین
  فکر این همه ادم بدون وسیله نبودین
  هرچی کار میکنم میدم پول تاکسی
  اِنگو دارم گل لگد میکنم


  پاسخ

 • بهار

  تاریخ : ۱۲ - آذر - ۱۳۹۹

  شما که میگی آفرین فکر ما فقیر بیچاره نیستی چون خودت پولدار بیدردی از کجا بیارم پول تاکسی بدم .تاکسی که میچپونه مسافر پر میکنه که بیشتر کرونا از تاکسیها هست ورانندهاشون روزی دویست نفر سوار پیاده میشن تو تاکسی چرا حداقل اتوبوس را بازگشایی کنین مر دوم بتونن برن سرکار.این از وضع گرونی.من روزی نیست که این تاکسیها رو نفرین نکنم خدا ازشون نگزره


  پاسخ

 • Hani

  تاریخ : ۱۲ - آذر - ۱۳۹۹

  خواهشا اتوبوس ها رو راه بندازین واقعا هزینه های تاکسی سخته تو این شرایط اقتصادی


  پاسخ