• 08 / بهمن 1400 / 9:00
 • شناسه خبر : 73081

کاخ ایرانیان در ارژن شیراز با حکم دادگاه ویران شد+تصاویر

   

به گزارش اول فارس، سرپرست منطقه حفاظت شده ارژن اعلام کرد: در راستای مقابله با زمین خواری و کوه خواری در منطقه حفاظت شده ارژن و پریشان(دشت ارژن در فاصله ۶۰ کیلومتری شهر شیراز و ۲۰ کیلومتری شهر کازرون قرار گرفته است.) بنای موسوم به کاخ ایرانیان در عرصه ای به مساحت چهار هزار و ۳۳۲ مترمربع از عرصه های این منطقه تخریب گردید.

علی فرزام شامگاه پنجشنبه با اعلام این خبر افزود: در مورخ ۵ بهمن ماه ۱۴۰۰  به منظور اجرای دستور احکام صادره از  شعبه ۱۲ دادگاه عمومی حقوقی شیراز و اجرائیه صادره از شعبه ۹ اجرای احکام حقوقی شیراز چهار هزار و ۳۳۲ مترمربع از اراضی تصرف شده و مستحدثات احداثی غیر قانونی «کاخ ایرانیان» در منطقه حفاظت شده ارژن _ پریشان قلع و قمع شد. 

 فرزام ادامه داد: اراضی تصرف شده ضمن اعاده وضع به حال سابق به نفع دولت جمهوری اسلامی ایران باز پس گرفته شد.

وی اظهار داشت : این عملیات  از ساعت ۱۱ صبح با همکاری پرسنل پاسگاه انتظامی دشت ارژن، کارشناسان و ماموران اجرایی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس آغاز شد و تا ساعت ۱۶ ادامه یافت.

سرپرست منطقه حفاظت شده ارژن گفت: امروزه مناطق حفاظت شده با توجه به خدمات گسترده ای که رفاه زیستمندان کره زمین را فراهم می کند ، به عنوان میراث عمومی تکیه گاه اصلی مقابله با تغییرات آب و هوایی ، مورد توجه روز افزون واقع شده است.

این مقام مسئول اضافه کرد: تغییر کاربری اراضی  جنگلی  و مرتعی موجب کاهش شدید خدمات و کارکرد اکوسیستم های طبیعی می شود که با توجه به بحران های زیست محیطی بوجود آمده ناشی از فعالیت های مخرب توسعه ای انسان، پایداری زیست بشر مورد تهدید قرار گرفته  است.

وی اضافه کرد: به همین دلیل لزوم برخورد قاطع با متخلفین حوزه محیط زیست و منابع طبیعی خصوصا متصرفین اراضی ملی (زمین خواران و کوه خواران )  به منظور حفظ و حراست از زیستگاه های طبیعی و در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص  خلع ید متصرفین اراضی ملی  و اجرای قوانین مربوطه بیش از هر زمان دیگری در دستور کار سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید:

واکنش فراجا به شبگردی ارواح وحشتناک در خیابان های شیراز+عکس
برگزاری نمایشگاه بین المللی دام ، طیور ، شیلات و آبزیان و صنایع وابسته در شیراز
اطلاعیه قطعی گاز برخی مشترکان در مناطقی از شیراز و فسا- ۲۵ اردیبهشت

ثبت دیدگاه

 • محمد

  تاریخ : ۸ - بهمن - ۱۴۰۰

  بجای تخریب و آوار کردن این سازه ها میتونن تصمیم بهتر بگیرن


 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - بهمن - ۱۴۰۰

  بسمه تعالی الله فرجه الشریف، ،، حصر و محاصره شیراز از کف و سطح ،شمال، جنوب ،شرق ،غرب ، آسمان توسط ….


 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - بهمن - ۱۴۰۰

  بسمه تعالی الله فرجه الشریف، چگونه با واتساب زن ،زوجه ،همسر بدون هر گونه موانع مزاحم نظایر در پیش روی زندگی بگیریم، ما فرزندان این مهد دلیریم، در فلات ایران بهشت منزل بگیریم ، ما که در پایتخت سیاره زمین آبی دنیا عالم جهان هستی و بر آنها حکمران و خلیفه الله و امیدیم


 • پدرام

  تاریخ : ۸ - بهمن - ۱۴۰۰

  خه کدوم بازگشت به حالت اولیه شما فقط دارین با بجا گذاشتن ناخاله های ساختمانی و پسماندهاش طبیعت و زشت تر و زشت تر میکنید همه جای دنیا این فرصت‌ها( طبیعت) رو برای جذب توریست و سرمایه گذاری ازش استفاده میکنن ولی اینجا افتخارشون تخریبه!!! زیر آبشار زیر دریا کف اقیانوس چه سازه های ساختن و با همون عکسها سبب جذب توریست و رونق اقتصادشون میشن و.. شما مشکل داری و به فکر طبیعتی،طرف اولی که داره تفکیک میکنه رو جلوگیری کن، بلد نیستی و تصمیم گیرنده ایی با چهار تا که مدیریت بلدن مشورت کن این میز و صندلی ها ماندگار نیست، میدانی چند نفر نان حلال برای ساختو ساز سر سفره ی زن و بچشون بردن؟ میدانی جلوگیری از گسترش افقی شهر امکان پذیر نیست؟ میدانی رشد جمعیت یعنی چه؟ میدانی آلودگی هوا که شما برای ما شیرازیها ساختی راهی به جز کاشت درخت در همین باغشهریها برای آیندگان و نفس کشیدنشان نیست، چند درصد از باغات قصرالدشت باقی مانده؟ و هزاران دلیل که از روز روشن تر است و بحثی با کسی که این مسایل رو درک نمیکند نیست، تخریب درست نیست فقط نشانه ی عقده های درونی نافذین در صدور حکم است، راهکار بیاندیش نه سرپوش!