• ۱۳ / شهریور ۱۴۰۰ / ۱۶:۱۳
  • شناسه خبر : 66390
  • منبع خبر: تجارت نیوز

ترفند جدید تقلب برای فروش طلا در بازار

به گزارش اول فارس، تقلب در فروش طلا زیاد شد. رئیس اتحادیه طلای بابل با اعلام این خبر گفت: فضای عجیبی در بازار طلا ایجاد شده است. متاسفانه برخی طلافروشی‌ها مصنوعات طلا با عیار ۱۳ را به جای طلاهای ۱۸ عیار با ترفند طلای کم اجرت به مردم می‌فروشند!

 با نوسان افزایش قیمت طلا، فروش طلاهای تقلبی نه تنها تمامی ندارد بلکه عرضه طلاهای تقلبی برای عده‌ای محل درآمد هنگفت شده است.

سودجویان هر بار ترفند جدیدی رو می‌کنند. یک بار سکه تقلبی و بار دیگر مصنوعات نقره را به جای طلا به مردم می‌فروشند. این بار اما رئیس اتحادیه طلای بابل هشدار داده است که مردم از طلا فروشی‌های مطمئن و از کسانی که سال‌ها در صنف طلا فعالیت دارند، طلا بخرند.

ترفند جدید برای فروش طلا

سید مهدی تاج‌داران گفت: برخی از مغازه‌دارها که سابقه فعالیت‌شان اندک است طلای ۱۳ یا ۱۴ عیار را به جای طلای ۱۸ عیار و با ترفند طلای کم اجرت می‌فروشند. افراد تازه‌کار در صنف طلا قابل اعتماد نیستند و مردم برای خرید طلا باید مراقب باشند.

درباره افزایش فروش طلاهای تقلبی سال گذشته محمدتقی نیازمند، یکی از طلافروشان اردبیل به ایسنا گفته بود: «طلای با عیار زیر ۱۸ تقلب محسوب می‌شود و ما چند مورد خرید غافلگیرکننده را از سودجویان شاهد بودیم. از همین شهر تبریز فروشنده‌ای طلایی را به ما تحویل داد که بعد از محک زدن مشخص شد که این طلا تقلبی بوده و تنها با آب طلا روکاری شده بود.»

سکه چقدر تغییر می‌کند؟

تاج‌داران با اشاره به پیش‌بینی خود از بازار طلا گفت: با نوسان افزایش قیمت طلا خریدار مصنوعات طلا در بازار زیاد شد. چنانچه در هفته آینده قیمت دلار افزایش داشته باشد پیش‌بینی می‌شود طلای ۱۸ عیار در محدوده یک میلیون و ۱۶۱ هزار تومان تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان نوسان داشته باشد. همچنین سکه هم در دامنه ۱۱ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان تا ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تغییر می‌کند.

بیشتر بخوانید:

برگزاری نمایشگاه تخصصی طلا و جواهر ، نقره، ساعت و گوهر سنگ ها در شیراز
دزد خشن خانه های شیراز سارق مسلحانه طلا فروش های تهران شد +فیلم و گفتگو
طلای ۲۴ عیار بخریم یا ۱۸عیار؟

ثبت دیدگاه