• ۰۲ / آبان ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۲
  • شناسه خبر : 15995

تصاویر تخریب ویلاهای غیرقانونی در قلات شیراز

به گزارش اول فارس، حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس از رفع تصرف ۳۹۵ مورد از اراضی ملی، تغییر کاربری‌های غیر مجاز و آزادسازی بستر و حریم رودخانه در منطقه قلات خبر داد. آسیابی با بیان اینکه رفع تصرفات صورت گرفته مستند به تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع، قلع و […]

به گزارش اول فارس، حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس از رفع تصرف ۳۹۵ مورد از اراضی ملی، تغییر کاربری‌های غیر مجاز و آزادسازی بستر و حریم رودخانه در منطقه قلات خبر داد.

آسیابی با بیان اینکه رفع تصرفات صورت گرفته مستند به تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع، قلع و قمع مستحدثات در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی و همچنین آزادسازی حریم رودخانه با استناد به تبصره ۴ ماده ۲ قانون توزیع عادلانه آب انجام گردید، گفت: از جمع ۳۹۵ مورد رفع تصرفات انجام شده ۱۲۰ مورد مربوط به تغییر کاربری‌های غیرمجاز، ۸۵ مورد آزادسازی بستر و حریم رودخانه و ۱۹۰ مورد رفع تصرف از اراضی ملی و منابع طبیعی بود.

وی تصریح کرد: این اقدام با تقاضای متولیان امور اراضی شامل جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و آب منطقه‌ای استان و توسط مأموران و عوامل اجرایی دستگاه‌های ذیربط  انجام گردید.
دادستان عمومی و انقلاب شیراز خاطرنشان کرد: پیش از اجرای عملیات قلع و قمع، رفع تصرف و آزادسازی‌ها اخطار‌های لازم مطابق قانون به متخلفین داده شده بود که پس از طی مراحل قانونی و تقاضای اعمال قانون با حضور نماینده دادستان به مرحله اجرا درآمد.

 

عکس: خبرگزاری فارس، محمدهادی حدادی‌نژاد

ثبت دیدگاه