• 18 / آذر 1401 / 6:31
  • شناسه خبر : 99459

تصویر جدید و زیبای حافظ شیرازی که تاکنون ندیده اید

استاد نادر لنجانی ، زاده ۱۵ اسفند سال ۱۳۴۱ در تهران ،نقاش و خوشنویس معاصر ایران ، نستعلیق و شکسته ،او در به تصویر کشاندن چهره هایی مشهور  شهره است.

استاد نادر لنجانی در سال ۱۳۵۲ نزد استاد پتگر که از شاگردان کمال الملک بوده تعلیم گرفته و سپس به هنرستان هنرهای تجسمی رفته و در رشته ی گرافیک تحصیل نموده و بعد از اتمام به دانشگاه فرهنگیان تهران راه یافته و سپس از فارغ التحصیلی در همان دانشگاه از سال ۶۲ به تدریس طراحی و نقاشی مشغول بوده و خوشنویسی را نزد استاد قربانعلی اجلی از شاگردان استاد حسن میرخانی از سال ۱۳۵۹ به طور جدی در کنار هنر نقاشی ادامه داده است.


خواجه شمسُ‌الدّینْ محمّدِ بن بهاءُالدّینْ محمّدْ حافظِ شیرازی “۷۲۷ – ۷۹۲ هجری قمری” مشهور به لِسانُ‌الْغِیْب، تَرجُمانُ الْاَسرار، لِسانُ‌الْعُرَفا و ناظِمُ‌الاُولیاء، متخلص به حافظ، شاعر فارسی‌گوی ایرانی است. بیش‌تر شعرهای او غزل است.

مشهور است که حافظ به شیوهٔ سخن‌پردازی خواجوی کرمانی گرویده و همانندیِ سخنش با شعرِ خواجو مشهور است. حافظ را از مهم‌ترین اثرگذاران بر شاعرانِ فارسی‌زبانِ پس از خود می‌شناسند.

در سده‌های هجدهم و نوزدهم میلادی اشعار او را به زبان‌های اروپایی نیز ترجمه کردند و نامش به محافل ادبی جهان غرب نیز راه یافت. هر سال در ۲۰ مهر مراسم بزرگداشت حافظ در آرامگاهش در شیراز با حضور پژوهشگرانی از اقصا نقاط دنیا برگزار می‌گردد. در تقویم رسمی ایران ۲۰ مهر را روز بزرگداشت حافظ نامیده‌اند.

برای مشاهده یا تهیه  اصل این اثر (حافظ شیرازی)می توانید از این لینک اقدام کنید

فال حافظ امروز ۲۳ آذر با تفسیر دقیق و زیبا

بیشتر بخوانید:

رازگشایی محققان از «آدم فضایی‌ها» در غارنگاره‌های مرموز ۳۰ هزار ساله
طلسم طلایی مادر و دختر دعانویس برای دختر هنرمند
روش پاک کردن نقاشی ماژیک کودکان از روی دیوار

ثبت دیدگاه