• ۲۵ / شهریور ۱۳۹۸ / ۱۵:۲۵
  • شناسه خبر : 13319
  • منبع خبر: خانه ملت

تعدیل ۲۰۰ نفر از کارگران یک کارخانه در نی ریز

نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس از تعدیل ۲۰۰ نفر از کارگران کارخانه “رینگ اسپرت نور نی‌ریز” در پی نوسانات ارزی خبر داد. به گزارش اول فارس ،  اصغر مسعودی نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی   درباره مشکلات کارخانه “رینگ اسپرت نور نی‌ریز”، گفت: در حال حاضر تمامی کارخانجات […]

نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس از تعدیل ۲۰۰ نفر از کارگران کارخانه “رینگ اسپرت نور نی‌ریز” در پی نوسانات ارزی خبر داد.
به گزارش اول فارس ،  اصغر مسعودی نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی   درباره مشکلات کارخانه “رینگ اسپرت نور نی‌ریز”، گفت: در حال حاضر تمامی کارخانجات نی‌ریز با حداکثر ظرفیت در حال فعالیت هستند علیرغم اینکه حدود ۸۰ درصد رینگ اسپرت ایران خودرو در نی‌ریز تولید می‌شود اما مواد اولیه موردنیاز برای تولید این محصول باید از خارج از کشور تامین شود.

مواد اولیه تولید رینگ اسپرت از آلمان وارد کشور می‌شود

نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مواد اولیه تولید رینگ اسپرت از آلمان وارد کشور می‌شود، افزود: در صورتی که این مواد با ارز دولتی در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد از یک سو ظرفیت تولید افزایش پیدا می‌کند و از سوی دیگر اشتغال موجود حفظ می‌شود.

علیرغم تذکرات بسیار به وزارت صنعت، معدن و تجارت و ارسال نامه‌های متعدد، تامین مواد اولیه موردنیاز رینگ اسپرت نور نی‌ریز مورد بی‌توجهی این وزارتخانه قرار گرفته است

وی با بیان اینکه نوسانات ارزی موجب تعدیل ۲۰۰ نفر از کارگران کارخانه رینگ اسپرت نی‌ریز شد، اظهار کرد: سرمایه گذاران این کارخانه تاکنون تسهیلاتی دریافت نکردند و خود به تنهایی کارخانه را اداره می‌کنند بنابراین در صورتی که مواد اولیه در اختیار این کارخانه قرار گیرد نه تها می‌توانند ظرفیت تولید را افزایش دهد بلکه زمینه اشتغالزایی بیشتر نیز فراهم می‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: علیرغم تذکرات بسیار به وزارت صنعت، معدن و تجارت و ارسال نامه‌های متعدد، تامین مواد اولیه موردنیاز رینگ اسپرت نور نی‌ریز مورد بی‌توجهی این وزارتخانه قرار گرفته است.

انتقاد از معطلی مواد اولیه موردنیاز تولید در گمرگات

نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مواد اولیه موردنیاز تولید رینگ اسپرت چندین ماه در گمرک معطل می‌ماند و در برخی موارد اقدامی برای ترخیص آنها انجام نمی‌گیرد، ادامه داد: حدود ۵۰۰ کارگر در این کارخانه مشغول به کار بودند که به دلیل نبود مواد اولیه ۲۰۰ نفر از آنها تعدیل شدند، حال آنکه می توان با حمایت از این واحدهای تولیدی زمینه داخلی سازی را فراهم کرد.

به گزارش اول فارس، شرکت رینگ اسپرت نور نی ریز در سال ۱۳۸۱ در منطقه اقتصادی (جهاد سازندگی) در ده فاضل بخش مرکزی نی ریز با سرمایه شخصی تأسیس و در سال ۱۳۸۶ به تولید انبوه رسید.

 

بیشتر بخوانید:

کشف یک باغ پر از تریاک خالص در استان فارس
جزئیات مرگ وحشتناک ۳ نفر در یک خانه در نی ریز
جزئیات جدید و تکان دهنده از پرونده قتل ۴ نفر در ایران

ثبت دیدگاه