• 18 / تیر 1400 / 8:45
 • شناسه خبر : 60224

تعطیلی دردناک یک کارخانه بی نظیر در استان فارس+فیلم

به گزارش اول فارس، ذوالفقاری مدیر کارخانه تولید ساختمان‌های نوین بتن مسلح گفت: سال ۱۳۹۳ با ۱۳۷ میلیارد تومان سرمایه گذاری توانستیم این کارخانه را در اقلید راه اندازی کنیم.
وی با بیان این که ما نمایندگی انحصاری ۹ کشور جهان را در اختیار داریم گفت: کشور کانادا تکنولوژی این کارخانه را تنها به، آمریکا و ایران داده است.
اقای ذوالفقاری افزود: سال ۱۳۹۳ که این کارخانه راه اندازی شد، قرار بود بانک ۵۰ میلیارد تومان سرمایه در گردش برای تولید پرداخت کند، اما به وعده خود عمل نکرد و کارخانه نتوانست بیشتر از شش ماه تولید داشته باشد.


وی گفت: بانک ۲۵ میلیارد تومان تسهیلات برای ساخت و واردات تحهیزات پرداخت کرد، اما به علت نداشتن سرمایه در گردش و تعطیلی، اقساط بانک عقب افتاد و اکنون این بدهی کارخانه به بانک به ۷۰ میلیارد تومان رسیده است.
ذوالفقاری گفت: با وجود آن که سفارش کار از چند کشور خارجی گرفته ایم، بانک حتی حاضر نمی‌شود ضمانت برای کارخانه صادر کند.
این کار آفرین افزود: اگر کارخانه تولید ساختمان‌های نوین راه اندازی شود، برای هزار نفر به صورت مستقیم در اقلید کار ایجاد می‌شود.
وی گفت: ساختمان‌های بتن مسلح در برابر ۷ و نیم ریشتر زلزله و ۲۳۰ کیلومتر باد و طوفان مقاوم است.
ذوالفقاری افزود: هزینه هر متر مربع ساختمان سازی با این روش حدود نیم میلیون تومان است که یک ساختمان در مدت یک هفته ساخته و به مشتری تحویل داده می‌شود.”منبع:صدا وسیما”

بیشتر بخوانید:

درگذشت طرفدار تیم ملی در اقلید پس از برد ایران در برابر ولز +عکس
رییس جدید دادگستری شهرستان اقلید منصوب شد
بانویی با سروده های زیبا از اقلید فارس

ثبت دیدگاه

 • قشقایی

  تاریخ : ۱۸ - تیر - ۱۴۰۰

  … از خداشونه این جور شرکت ها نابود بشن چون کار بساز و بفروشی خودشون راکد میشه
  باور ندارید از آقای… وزیر سابق مسکن بپرسید


 • عباس

  تاریخ : ۱۸ - تیر - ۱۴۰۰

  اینا دلشون واسه کسی نمیسوزه فقط فکر جیب خودشون هستن مخصوصاً بانکها


 • محمد

  تاریخ : ۱۸ - تیر - ۱۴۰۰

  الان بابدهی چکار میکنه؟ خدایا


 • حسین

  تاریخ : ۱۸ - تیر - ۱۴۰۰

  سلام قیمت گذاری کنید وارد بورس شوید و به سهام دارها بفروشید
  یا اینکه شرکت سهامی عام تشکیل دهید و سهام را به مردم عرضه کنید و مبلغی که لازم دارید تهیه کنید بهترین راه هم فروش به تعاونی ها ادارات و تعاونی های روستایی هست


 • عبدالله

  تاریخ : ۱۸ - تیر - ۱۴۰۰

  خلایق هرچه لایق،.،. اخرمرد حسابی سرمایه اولیه تو سپرده میکردی تا الان چندین برابر شده بود،،.به من و تو چه مربوط که هزاران نفر بیکارند،دایه ی دلسوز تر ازمادر شدی،حق ت هست برو بده تا دلت وا بشه،بدهکاری تو


 • امیر

  تاریخ : ۱۸ - تیر - ۱۴۰۰

  سلام.خداوکیلی‌چی‌بهترازاین‌.هزارنفرمشغول‌به‌کارمیشه.این‌جوری‌باتوجه‌به‌صادرات‌ارزواردمملکت‌میشه.هرجازلزله‌بیادظرف‌مدت‌یک‌سال‌‌‌اون‌منطقه‌زلزله‌زده‌‌ساخته‌میشه.امیدوارم‌دولت‌جدید‌مشکل‌این‌کارافرین‌واین‌کارخانه‌که‌واقعانیازهمه‌‌میباشدحل‌وفصلش‌کنه.


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۸ - تیر - ۱۴۰۰

  این‌بنده‌خدا‌وظیفه‌انسانی‌وکاری‌که‌نیازجامعه‌وازضروری‌ترین‌چیزی‌که‌من‌وشماودیگران‌بهش‌احتیاج‌داریم‌‌انجام‌داده.اونایی‌بایدشرمنده‌بشن‌که‌درمقابل‌این‌مرد‌دارن‌کارشکنی‌میکنن