• ۰۷ / مهر ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۹
  • شناسه خبر : 35838
  • منبع خبر: ایرنا

تعطیلی ۳۰ مدرسه در فسا بدلیل ابتلای دانش آموزان و فرهنگیان به کرونا

پس از آنکه دانشگاه علوم پزشکی فسا تست کرونای برخی دانش آموزان و فرهنگیان این شهرستان را مثبت اعلام کرد ۳۰ مدرسه در این شهرستان تعطیل شد.

رییس آموزش و پرورش فسا گفت:پس از آنکه دانشگاه علوم پزشکی فسا تست کرونای  برخی دانش آموزان و فرهنگیان این شهرستان را مثبت اعلام کرد تصیم به تعطیلی ۳۰ مدرسه گرفتیم.

مسلم امینی نژاد با اعلام این خبر اظهار داشت: تست کرونای ۳۳ نفر از دانش آموزان فسا و ۵ نفر از فرهنگیان فسا مثبت شده است. اما طبق بررسی های انجام گرفته این افراد در اثر ابتلای یکی از اعضای خانواده شان به کرونا مبتلا شده اند و هیچ یک از آنها در مدرسه به کرونا مبتلا نشده اند.

وی ادامه داد: این ۳۳ دانش آموز از ۳۰ مدرسه فسا هستند که اکثرا پدر یا مادر آنها به کرونا مبتلا بوده اند.

امینی نژاد گفت: چهار نفر از فرهنگیان مبتلا نیز مربوط به مدارسی بودند که هیچ یک از دانش آموزان آن به این بیماری مبتلا نیستند و تنها یک نفر از فرهنگیان بیمار در مدرسه ای که دانش آموز بیمار داشته فعالیت می کرده است.

در شهر فسا ۲۱۰ مدرسه فعالیت دارند که ۳۰ مدرسه آن در اثر ابتلای تعدادی از دانش آموزان و فرهنگیان به کرونا تعطیل شدند.

پیش از این در ۲۶ شهریورماه ۲ مدرسه در شهرستان فسا  به دلیل ابتلای دو دانش‌آموز به کرونا به‌منظور اطمینان از سلامت دانش‌آموزان و رعایت موارد بهداشتی تا دو هفته تعطیل شدند.

 رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان فسا هم  با بیان اینکه اولویت در این شهرستان با آموزش مجازی است، ابراز داشت: شورای مدرسه می‌تواند تشخیص دهد که آموزش به چه صورت باشد و ما برای انتخاب نحوه آموزش تابع تصمیمات مدارس هستیم و آن را اجرایی می‌کنیم.

ثبت دیدگاه