• ۲۹ / مهر ۱۴۰۰ / ۲۰:۳۷
  • شناسه خبر : 71365

توسل به روش های نخ نما برای گرانی بنزین ؟!

ادعا می‌شود که فواید این گرانی به صورت یارانه به مردم برگردانده می‌شود در حالی که تورم ناشی از گرانی سوخت به هیچ وقت قابل مقایسه با اندک پرداختی یارانه جدید نیست و تجربه سال ۸۹ در دوران احمدی نژاد و سال ۹۸ حسن روحانی، چشم مردم را ترسانده است.

وب سایت برترین‌ها نوشت: در حالی که امروز فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی شایعات مبنی بر بنزین ۱۴ هزار تومانی را تکذیب کرد، طبق تجربیات گذشته می‌توان دریافت مسئولان از تاکتیک قدیمی تکذیب شایعه و آماده کردن فضای جامعه برای گرانی بنزین با قیمت کمی پایین‌تر از شایعات استفاده می‌کنند.

این روش در سال ۹۸ هم اجرا و منجر به آسیب‌های مادی و معنوی فراوانی به مردم شد که همچنان جامعه را درگیر خود کرده است. در آن دوران بیژن زنگنه، وزیر وقت نفت چند روز قبل از گرانی بنزین اعلام کرد اصلا چنین خبری صحت ندارد، اما ساعات ابتدایی روز جمعه که برخی‌ها خواب بودند نرخ بنزین را سه برابر کردند.

بهانه مسئولان برای گرانی بنزین هم قیمت جهانی آن و ادعای قاچاق گسترده سوخت است که هر روز با گرانی دلار که آن هم دست خود آقایان است بر قیمت آن افزوده می‌شود.

ادعا می‌شود که فواید این گرانی به صورت یارانه به مردم برگردانده می‌شود در حالی که تورم ناشی از گرانی سوخت به هیچ وقت قابل مقایسه با اندک پرداختی یارانه جدید نیست و تجربه سال ۸۹ در دوران احمدی نژاد و سال ۹۸ حسن روحانی، مردم را ترسانده است.

تجربه دو مرتبه گرانی بنزین ثابت کرده که بیشترین فشار تورمی را قشر پایین جامعه تحمل می‌کنند و دهک‌های بالای جامعه از تورم که موجب افزایش سرمایه‌های آنان شده استقبال می‌کنند.

کاش مسئولان با مردم روراست بوده و ادعای دروغین جفا به دهک‌های پایین جامعه که خودرو ندارند را تکرار نکنند، چون احمدی نژاد در سال ۸۹ این صحبت‌ها را کهنه کرده و دیگر حنای این سخنان بین مردم رنگی ندارد.

کاش به مردم بگویند در اداره مملکت مانده‌اند و نمی‌توانند کشور را اداره کنند و مردم باید هزینه دست دست کردن آنان برای بازگشت به برجام را تقبل کنند.

کاش آقای رئیسی که در آبان ۹۸ پس از مطلع شدن از ماجرای گرانی بنزین طی نامه‌ای نسبت به اجرای این طرح هشدار داده بود، اجازه ندهد کشور دوباره در تلاطم اعتراضات اجتماعی که برخی اقتصاددانانی مثل فرشاد مومنی و حسین راغفر نسبت به آن هشدار داده‌اند بیفتد.

این خبر واکنش کاربران توئیتری را به همراه داشت که نشان از اعتماد مردم به صحبت‌های مسئولان دارد:

بیشتر بخوانید:

استانداران خواستار تعویق طرح گرانی بنزین بودند
جیب ملت توان جبران کسری دولت را ندارد
2 وجه در اصلاح نرخ بنزين

ثبت دیدگاه