• 28 / اردیبهشت 1401 / 15:40
  • شناسه خبر : 83974

توصیه های پلیس آگاهی فارس برای پیشگیری از سرقت منزل

رئیس پلیس آگاهی استان در خصوص پیشگیری ازسرقت منزل، توصیه‌هایی را به شهروندان ارائه داد.

به گزارش اول فارس، سرهنگ “کاووس حبیبی”با اعلام این مطلب اظهار داشت: سارقان منزل زمانی موفق به سرقت منزل می‌شوند که خالی از سکنه باشد. لذا حتی الامکان سعی کنید از خالی گذاشتن منزل به مدت طولانی خودداری شود.

وی افزود: اولین سدی که مقابل سارق برای ورود به ساختمان وجود دارد درب ورودی و درب پارکینگ ساختمان است؛ لذا حتما از قفل‌های بدون شاسی استفاده کنید تا سارق نتواند با شکستن شیشه و یا از بالای درب توسط چوب دستی و یا میله شاسی قفل را بزند و درب را باز کند.

رئیس پلیس آگاهی فارس بیان داشت: درب های ورودی منزل را به سیستم های قابل اطمینان مجهز کرده و برای پنجره‌ها و نورگیرها، پاسیو و هرگونه راهی که ممکن است افراد ناشناس بتوانند به منزل وارد شوند، حفاظ های قابل اطمینان نصب کنید.

سرهنگ “حبیبی” با تاکید بر اینکه استفاده از دوربین‌های پایش تصویری و تجهیزات هشدار دهنده و درب‌های ضد سرقت می‌تواند در پیشگیری از سرقت مفید باشد، تصریح کرد: نصب حفاظ های نرده‌ای بر روی دیوارها و بالای درب عامل بازدارنده مهمی در سرقت منزل می‌باشد.

این مقام انتظامی از شهروندان خواست که هنگام خروج از منزل به اتومبیل‌های متوقف شده اطراف منزل و سرنشین‌های آنها توجه داشته باشند و در صورت مشکوک بودن شماره خودرو را یادداشت و به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

بیشتر بخوانید:

باند سارقان خانه ها و اماکن خصوصی شهر صدرا متلاشی شد
توصیه های پلیس فارس در خصوص پیشگیری از سرقت محل کسب و کار
انهدام باند سارقان غیر بومی منازل و توقیف بیل مکانیکی در شیراز

ثبت دیدگاه