• 11 / مرداد 1401 / 13:47
  • شناسه خبر : 91342

توضیحات رئیس آتش نشانی در مورد مرگ جوان ۲۶ ساله در گلخانه‌ای در شیراز

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز گفت: جوان ۲۶ ساله، در گلخانه‌ای واقع در بلوار نصر غربی شیراز بامداد امروز سه شنبه بر اثر برق‌گرفتگی با کولر آبی جان باخت.

به گزارش اول فارس، محمدهادی قانع سه شنبه در این باره گفت: ساعت ۱ و ۳۲ دقیقه بامداد یازدهم مرداد ۱۴۰۱  طی تماس با سامانه ۱۲۵ این حادثه گزارش شد و آتش نشانان ایستگاه ۹ سازمان آتش‌نشانی شیراز راهی محل حادثه واقع در بلوار نصر غربی شدند.

وی ادامه داد: با حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد، اتصالی شدید برق به دلیل نقص فنی در کولر آبی در فضای یک گلخانه منجر به برق گرفتگی شدید جوان ۲۶ ساله شده است.

وی اضافه کرد: بلافاصله پس از حضور تیم امدادی با قطع کلی برق، ایمنی محل برقرار و فرد مذکور سریعا به خودروی اورژانس انتقال یافت.

وی با بیان اینکه براثر شدت حادثه این جوان ۲۶ ساله در دم جان باخته است،گفت: شهروندان برای حفظ ایمنی خود و همچنین استفاده بهینه از کولر لازم است هنگام خرید و استفاده از کولر آبی موارد ایمنی درنظر داشته باشند.

قانع تاکید کرد: در استفاده و خرید کولر آبی مواردی ازجمله دارا بودن نشان استاندارد و برچسب و رتبه انرژی بالاتر، استفاده از سرویس‌کار مجاز و یا افراد دارای صلاحیت و مجوز، کنترل مسیر انشعاب و سیم‌کشی برق، نصب کلید محافظ جان مناسب در مسیر تغذیه برق کولر و اتصال زمین (ارت) توجه داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

دو عکس قدیمی و جالب از ارگ کریمخانی شیراز
جدیدترین وعده دولت برای بهره برداری آزاد راه شیراز- اصفهان
تصویری از خاکسپاری فرصت شیرازی در جوار آرامگاه حافظ ۱۰۲ سال پیش

ثبت دیدگاه