• 01 / مهر 1401 / 12:42
 • شناسه خبر : 95353

توضیحات رئیس شورای تامین در باره تجمعات و ناآرامیهای شیراز

فرماندار شهرستان شیراز با بیان اینکه روز گذشته هیچ اتفاقی و تجمعی در شیراز رخ نداده است، گفت: شب گذشته هیچ مورد کشته و زخمی میان نیروهای انتظامی و معترضان وجود نداشته است.

به گزارش اول فارس ، لطف‌الله شیبانی در گفت و گو با ایلنا با بیان اینکه نظر شورای تامین همواره بر عدم برخورد فیزیکی و مقابله با معترضان است، افزود: ماموران نیروهای انتظامی همواره در تلاشند تا هیچ برخوردی با مردم نداشته باشند و اگر سنگ و چوبی هم از طرف مردم به آن ها پرتاب یا زده می شود آن‌ها هیچ عکس العملی نشان ندهند.

فرماندار شیراز  با اشاره به اینکه همیار پلیسی که در دو شب گذشته در شیراز کشته شد توسط فردی از بیرون از صحنه درگیری و از پشت مورد اصابت گلوله قرار گرفت، بیان کرد: شخصی که در شب های گذشته به شهادت رسید همیار اداره آگاهی و پلیس افتخاری بود که با مشاهده از تجمع افراد در پارک ملت به اداره آگاهی مراجعه می کند و این مورد را اعلام می کند که اداره آگاهی به او ماموریت می دهد تا با حضور در صحنه اخبار و اطلاعات را گرد آوری کند که متاسفانه با حضور در صحنه مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

رئیس شورای تامین شهرستان شیراز با بیان اینکه تعداد کمی از افراد در شب گذشته در تجمع ها زخمی شدند، تصریح کرد:   میزان زخمی و جراحت افراد حاد نبوده  و تاکنون مجموعا تعداد افراد بستری شده زیر ۵ نفر است.

شیبانی در ادامه با بیان اینکه تمام افراد حاضر در تجمع ها در شیراز شناسایی شده اند و شناسایی این افراد ساده است، گفت: معاونت دادگستری استان طبق شماره های تلفن همراه و براساس موقعیت به افراد حاضر در تجمع پیامک هایی مبنی بر شناسایی و پرهیز از حضور در تجمع ارسال می کند.

فرماندار شهرستان شیراز با بیان اینکه شناسایی افراد تنها با روشن بودن تلفن همراه قابل انجام است، خاطر نشان کرد: افرادی که در تجمعات شیراز حضور پیدا می‌کنند  بدون سازماندهی  و بر اساس حس ماجراجویی است.

شیبانی با بیان اینکه بی شک تعدادی افراد سابقه دار در تجمعات حضور پیدا می کنند، ادامه داد: قطعا دستگیری و نگهداری تمام افراد جزو اولویت های نیرو انتظامی و دادگستری نیست و بیشتر افراد که در شب های گذشته در شیراز دستگیر شدند به جز تعداد محدود با تعهد آزاد شده اند.

فرماندار شیراز با بیان اینکه پرونده سازی و بازداشت طولانی مدت جزو اولویت دادسرا نیست، و قاتل همیار پلیس هنوز شناسایی نشده است، گفت: تعدادی از افراد که در ظن اتهام به قتل مامور و همیار پلیس قرار دارند در حال نگهداری و انجام مراحل تحقیقات هستند.

بیشتر بخوانید:

برچسب‌ها:

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

 • مجتبی‌اقاجانی

  تاریخ : ۱ - مهر - ۱۴۰۱

  خدا‌‌بیامرزه‌بنده‌خدا‌را‌اما‌قاتلش‌باید‌
  دستگیربشه‌ومجازات‌بشه‌قتل‌کرده‌شوخی‌
  نیستش که!


 • ناشناس

  تاریخ : ۲ - مهر - ۱۴۰۱

  اگر مسولان عقل داشتنشان گونه عمل می کردند بزار ن هرکه می خواد بیاد تو خیابان بیاد هیچ نظامی شخصی نیاد مردم هم خسته میشن میرن خونه هاشون وقتی ببینن کسی نیست این بهترین راهکار هست برای کشته نشدن مردم ویلیس