• ۲۰ / مهر ۱۴۰۰ / ۲۱:۰۵
 • شناسه خبر : 70624

ثبت نام نقدی پراید آپشنال در سایت فروش محصولات سایپا در عراق

معاون صادرات گروه خودروسازی سایپا گفت: سایت اینترنتی نمایندگی فروش محصولات سایپا در کشور عراق وجود دارد که با مراجعه به آن و البته دیگر سایت های معتبر خرید و فروش خودرو در عراق مشخص می شود که خودرو پراید در این کشور به قیمت حدود ۷ هزار دلار (بیشتر از ۱۸۰ میلیون تومان) فروخته می‌شود.

 به گزارش اول فارس سایپانیوز، علی کریمی افزود: مبلغ حدود ۷ هزار دلار، قیمت پایه پراید است و تنها محصولی است که به صورت نقدی عرضه می شود و شرایط فروش اقساطی ندارد.

کریمی ادامه داد: تاکنون ۱۶۰ هزار دستگاه خودرو پراید به بازار عراق صادر شده و در حال حاضر نیز تولید این محصول در سایت اسکندریه عراق به صورت سی.کی.دی (قطعات ارسالی از سایپا) ادامه دارد.

وی افزود: محبوبیت پراید۱۳۱ در بازار عراق به سه دلیل است که مهمترین آن قیمت رقابتی در مقایسه با محصولات دیگر تولیدکنندگان جهانی است.

 معاون صادرات سایپا با بیان اینکه مبلغ حدود ۷ هزار دلاری پراید، کمترین قیمت یک خودرو صفر کیلومتر در بازار عراق است، اظهار کرد: دیگر دلایل محبوبیت پراید در عراق «در دسترس» بودن و «ارزان بودن» قطعات یدکی در این کشور است.

کریمی گفت: از آنجا که بیشترین کاربری خودرو پراید در عراق، استفاده در حمل و نقل درون شهری و ناوگان تاکسیرانی است، در دسترس و ارزان بودن خدمات پس از  فروش، یک موضوع مهم و پراهمیت برای مالکان و رانندگان به حساب می‌آید.

وی اظهار کرد: درحال حاضر تمام شرکت های خودروسازی، محصولات خود را با شرایط اعتباری و اقساطی در بازار عراق عرضه می کنند و تنها خودرویی که فروش نقدی دارد، پراید است.

معاون صادرات سایپا با اشاره به برخی اظهارنظرهای نادرست پیرامون شرایط فروش و استقبال از خودرو پراید در عراق گفت: متاسفانه آنچه که گاه باعث انتشار اخبار کذب و نادرست از شرایط فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا در عراق می شود، به دلایلی از جمله مشکل ترجمه، عدم آشنایی با شرایط بازار عراق و مهمتر از همه مقایسه با بازار خودرو در ایران است.

کریمی تشریح کرد: به عنوان مثال محاسبه می کنند که یک خودرو با گیربکس اتوماتیک در ایران ۸۰۰ میلیون (۸ برابر پراید) است، در حالی که همان خودرو اتوماتیک در  بازار عراق ۱۵ تا ۲۵ هزار دلار قیمت دارد، بعد این دو قیمت را تناسب بسته و کشف قیمت می کنند که پراید هم در عراق باید یک هشتم (حدود سه هزار دلار) قیمت داشته باشد!

وی ادامه داد: در عراق کمترین قیمت خودرو با قیمت حدود ۷ هزار دلار به پراید۱۳۱ تعلق دارد؛ بنابراین باید توجه داشت که مناسبات بازار خودرو در ایران و عراق یکسان نیست و مقایسه آنها به اشتباه محاسباتی منجر خواهد شد.

کریمی گفت: یکی دیگر از موضوعاتی که باید به آن آشنایی داشت، نحوه محاسبات مرسوم مالی در عراق است، به عنوان مثال اگر با این موضوع آشنا نباشید که عراقی ها به صد دلاری «یک ورق» می گویند یا اینکه محاسبات دینار را به صورت خلاصه درج می‌کنند، فکر می کنید خودرو پراید در وب سایت پر مخاطب «سوق المفتوح» ۷۴۰ دلار قیمت گذاری شده است؛ در حالیکه این خودرو شماره گذاری شده و آماده استفاده ۷۴۰۰ دلار است.

وی افزود: گاه تصاویری منتشر می شود از امکانات متفاوت خودروهای ایرانی در بازار عراق از جمله اینکه روی خودرو پراید، مالتی مدیا (نمایشگر) نصب شده؛ این امر صحیح است اما باید توجه داشت که این امکانات به درخواست مشتری روی خودرو نصب شده و همان مالتی مدیا ۲۵۰ دلار به قیمت خودرو اضافه خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

آخرین شرایط فروش و ثبت نام ۶ محصول ایران خودرو +جدول قیمت ها
ثبت نام ۴ محصول محبوب ایران خودرو بصورت فروش فوق‌العاده+شرایط
جزئیات فروش فوری ۲ محصول آپشنال سایپا با تحویل ۹۰ روزه

ثبت دیدگاه

 • Mehdi

  تاریخ : ۲۰ - مهر - ۱۴۰۰

  خیلی جالبه خودرو ساز دلار را از دولت بصورت ارز دولتی دریافت میکنه بعد وقتی میخاد بفروشه به ارز بازار سیاه حساب میکنه


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۲۱ - مهر - ۱۴۰۰

  دستتون درد نکنه عراقی ها واجب ترند ایرانی را چه به خودرو ملی ثواب داره به خدا


  پاسخ

 • حامد

  تاریخ : ۲۱ - مهر - ۱۴۰۰

  خودرو در داخل ایران نباید این قیمت باشه و باید ارزونتر بفروشن عراقی‌ها درآمدشون و پولشون از ما خیلی بیشتره اینهارو با حقوق ایرانی‌ها مقایسه نکنید


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۲۱ - مهر - ۱۴۰۰

  اینجوری که می بینم شما واسه برادرهای عراقی هم قرعه کشی میزارید همه شونو میزارید سرکار بیچارها از ماشینهای اروپا امریکا دیگه دست میکشن😂


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۲۲ - مهر - ۱۴۰۰

  با عرض سلام و خسته نباشید به جناب آقای دکتر رئیسی، ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران. از وضعیت خودرو در ایران مردم شاکی اند. پرایدی که حلبی بیش نیست حتی خیلی از افراد بدلیل قیمت های گزاف قادر به خریدش نیستند. و مدعی میشن که پراید در عراق ۱۸۰ میلیون تومان قیمت داره در حالیکه پول ایران در عراق اصلا ارزشی ندارد و دلار در اینجا خیلی افزایش قیمت پیدا کرده در حالی که در عراق یک دینار نزدیک ۷ دلار می باشد. فقط با ارائه قیمت کاذب پراید در عراق، دل مردم عزیز را آتیشی می‌کنند. حال از جنابعالی و همکاران زحمتکش شما می خوام به وضعیت خودرو در کشور توجه ویژه شود. چون حتی با ثبت نام خودرو و قرعه کشی، بسیاری از افراد هستند که سرمایه ها جمع آوری کردند ولی به اسم یک عده هیچ وقت در نیامده است، حال خودتان قضاوت کنید این دکان دستگاه نیست؟


  پاسخ

 • خ

  تاریخ : ۲۲ - مهر - ۱۴۰۰

  برای همه مادرید برای خودمان زن بابا


  پاسخ

 • محمد

  تاریخ : ۲۲ - مهر - ۱۴۰۰

  پریاد آپشنال؟ چه آپشنی مثلا؟


  پاسخ

 • Hamidreza

  تاریخ : ۲۴ - مهر - ۱۴۰۰

  زه بغل و زاپاس


  پاسخ