• ۰۶ / آذر ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۲
  • شناسه خبر : 17962

جدول وزن ایده‌آل مردان و زنان بر اساس قد، جثه و سن

وزن دلخواه و ایده‌آل برای هر فرد مفهومی متفاوت دارد. اغلب اوقات وزن دلخواه می‌تواند برای سلامتی‌مان ضرر داشته باشد، در حالی‌که وزن ایده‌آل وزنی است که برای عملکرد بهینه‌ی بدن ضروری است. اول فارس| avalfars :وزن دلخواه و ایده‌آل برای هر فرد مفهومی متفاوت دارد. اغلب اوقات وزن دلخواه می‌تواند برای سلامتی‌مان ضرر داشته […]

وزن دلخواه و ایده‌آل برای هر فرد مفهومی متفاوت دارد. اغلب اوقات وزن دلخواه می‌تواند برای سلامتی‌مان ضرر داشته باشد، در حالی‌که وزن ایده‌آل وزنی است که برای عملکرد بهینه‌ی بدن ضروری است.

جدول وزن ایده‌آل

اول فارس| avalfars :وزن دلخواه و ایده‌آل برای هر فرد مفهومی متفاوت دارد. اغلب اوقات وزن دلخواه می‌تواند برای سلامتی‌مان ضرر داشته باشد، در حالی‌که وزن ایده‌آل وزنی است که برای عملکرد بهینه‌ی بدن ضروری است.
ولی وزن‌ دلخواه با تعریف وزن‌ ایده‌آل در تضاد است؛ کاهش وزن‌ بیش از حد و وسواسی؛ و این هرگز برای سلامتی‌تان مناسب نیست. همه می‌دانیم اضافه وزن‌ بیش از حد با افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های مختلف همراه است؛ بیماری‌هایی از قبیل دیابت، فشار خون، ناراحتی‌های قلبی؛ ولی کاهش وزن‌ بیش از حد نیز به نوبه‌ی خود بسیار خطرناک است.

قصد داریم یک جدول عددی ویژه به شما ارائه کنیم؛ این جدول توسط پزشکان و متخصصان طراحی شده است و وزن‌ ایده‌آل بدن‌تان را به شما نشان می‌دهد. این جدول عددی جامع شامل متغیرهایی (پارامتر) مختلف از قبیل قد، سن و جثه تان است. این جدول بر اساس این متغیرها (پارامترها) وزن‌ ایده‌آل‌تان را به شما نشان می‌دهد.
بزرگ‌ترین نقطه‌ قوت این جدول آن است که نسبت‌های ناسالم میان قد و وزن‌ و سن‌تان را توصیه و ترویج نمی‌کند، و به شما می‌گوید بر اساس نسبت‌های مختلف، وزن‌تان دقیقا باید چند کیلوگرم باشد.
دو جدول زیر را ببینید تا وزن ایده‌آل‌تان را دقیقا متوجه شوید! جدول اولی مخصوص آقایان است و بعدی به خانم ها اختصاص دارد.  گفتنی است که در این دو جدول سن در دامنه ی وزن تعریف شده است. هم چنین جثه در سه مقوله ی ریزنقش، متوسط، و درشت اندام تعریف شده است.

جدول وزن ایده‌آل مردان و زنان بر اساس قد، جثه و سن

جدول وزن ایده‌آل مردان و زنان بر اساس قد، جثه و سن

قد و وزن کودکان
از بدو تولد تا نوجوانی همواره یکی از دغدغه‌های مادران قد و وزن بچه است و آن را پیوسته پیگیری میکنند. اما مادران باید بدانند که هر کودک سیستم و استخوان بندی خاص خود را دارد و نمی‌توان عدد دقیقی را برای همه کودکان اذکر کرد. شما قد و وزن کودک خود را باید از روی نمودار‌های رشد و کودکان کوچکتر را از روی کارت رشد بسنجید.  در این صورت هم تنها محدوده قد و وزن طبیعی، کمبود وزن، اضافه وزن و چاقی مشخص میشود. توجه کنید که کودکان در سنین نوجوانی ممکن است در یک مقطع افزایش  یا کاهش وزن داشته باشد که کاملا طبیعی است. در نوزادان نیز این قد و وزن معمولا براساس قد و وزن هنگام تولد و سایر شرایط سنجیده میشود. پزشک متخصص تغذیه و یا اطفال بهترین کسی است که میتواند به شما درباره قد و وزن کودکتان بگوید.
 کودک دختر ۱ تا۱۲ ماه
سن  وزن قد
۰ ماه ۳٫۳ kg ۴۹٫۲ cm
 ماه۱ ۴٫۳ kg ۵۳٫۸ cm
۲ ماه ۵٫۳ kg ۵۶٫۱ cm
۳ ماه ۶٫۰ kg ۵۹٫۹ cm
۴ ماه ۶٫۶ kg ۶۲٫۲ cm
۵ ماه ۷٫۱ kg ۶۴٫۲ cm
۶ ماه ۷٫۵ kg ۶۴٫۱ cm
۷ ماه ۷٫۹ kg ۶۷٫۳ cm
۸ ماه ۸٫۲ kg ۶۸٫۸ cm
۹ ماه ۸٫۵ kg ۷۰٫۱ cm
۱۰ ماه ۸٫۸ kg ۷۱٫۶ cm
۱۱ ماه ۹٫۰kg ۷۲٫۸ cm

 

 

 

 ۱۲تا ۲۳ ماه

۱۲ ماه ۹٫۲ kg ۷۴٫۱ cm
۱۳ ماه ۹٫۵ kg ۷۵٫۱ cm
۱۴ ماه ۹٫۷ kg ۷۶٫۴ cm
۱۵ ماه ۹٫۹ kg ۷۷٫۷ cm
۱۶ ماه ۱۰٫۲ kg ۷۸٫۴ cm
۱۷ ماه ۱۰٫۴ kg ۷۹٫۷ cm
۱۸ ماه ۱۰٫۶ kg ۸۰٫۷ cm
۱۹ ماه ۱۰٫۸ kg ۸۱٫۷ cm
۲۰ ماه ۱۱ kg ۸۲٫۸ cm
۲۱ ماه ۱۱٫۳ kg ۸۳٫۵ cm
۲۲ ماه ۱۱٫۵ kg ۸۴٫۸ cm
۲۳ ماه ۱۱٫۷ kg ۸۵٫۱ cm
نوزاد پسر ۱ تا ۱۲ ماه

سن

وزن

قد

۰ ماهه

۳٫۳ kg

۴۹٫۸ cm

۱ ماهه

۹۴٫۴ kg

۵۴٫۸ cm

۲ ماهه

۵٫۶ kg

۵۸٫۴ cm

۳ ماهه

۶٫۴ kg

۶۱٫۴ cm

۴ ماهه

۷ kg

۶۴ cm

۵ ماهه

۷٫۵ kg

۶۶ cm

۶ ماهه

۷٫۹ kg

۶۷٫۵ cm

۷ ماهه

۸٫۳ kg

۶۹ cm

۸ ماهه

۸٫۶ kg

۷۰٫۶ cm

۹ ماهه

۸٫۹ kg

۷۱٫۸ cm

۱۰ ماهه

۹٫۱ kg

۷۳٫۱ cm

۱۱ ماهه

۹٫۴ kg

۷۴٫۴ cm

۱۲ تا ۲۳ماه

وزن

قد

۱۲ ماهه

۹٫۶ kg

۷۵٫۷ cm

۱۳ ماهه

۹٫۹ kg

۷۶٫۹ cm

۱۴ ماهه

۱۰٫۱ kg

۷۷٫۹ cm

۱۵ ماهه

۱۰٫۳ kg

۷۹٫۲ cm

۱۶ ماهه

۱۰٫۵ kg

۸۰٫۲ cm

۱۷ ماهه

۱۰٫۷ kg

۸۱٫۲ cm

۱۸ ماهه

۱۰٫۹ kg

۸۲٫۲ cm

۱۹ ماهه

۱۱٫۲ kg

۸۳٫۳ cm

۲۰ ماهه

۱۱٫۳ kg

۸۴ cm

۲۱ ماهه

۱۱٫۵ kg

۸۵ cm

۲۲ ماهه

۱۱٫۷ kg

۸۶٫۱ cm

۲۳ ماهه

۱۱٫۹ kg

۸۶٫۸ cm

دستور العمل تشخیص استخوان بندی و جثه
حالا با استفاده از متر دور مچ دستتان را اندازه بگیرید.
-اگر اندازه دور مچ دستتان حدود ۱۵ سانتی متر است، استخوان بندی شما معمولی است، اگر اندازه دور مچ تان کمتر از ۱۵ سانتی متر است، استخوان بندی شما ریز است و اگر بیشتر از ۱۵ سانتی متر است استخوان بندی شما درشت است.
-اگر استخوان بندی شما ریز است، برای محاسبه دقیق وزن ایده آل خود ۱۰ درصد از وزنی که در بالا محاسبه کردید را کسر کنید و اگر استخوان بندی شما درشت است یک درصد به وزنی که در بالا محاسبه کردید اضافه کنید.

بیشتر بخوانید:

تاثیر و فواید دمنوش زیره برای لاغری/دستور دمنوش زیره
پنج نوشیدنی طبیعی و شگفت انگیز برای کاهش وزن
آیا دوست دارید کودکتان قد بلند شود ؟

ثبت دیدگاه