• 21 / مرداد 1401 / 7:33
  • شناسه خبر : 92005

جدیدترین وعده دولت برای بهره برداری آزاد راه شیراز- اصفهان

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: در صورت تامین اعتبار، آزاد راه شیراز- اصفهان تا پایان امسال به بهره برداری می‌رسد.

جدیدترین وعده دولت برای بهره برداری آزاد راه شیراز- اصفهان

صدا و سیما: سید صولت مرتضوی که برای پیگیری مصوبات سفر استانی رئیس جمهور به فارس، رفته است، گفت: در صورت تامین ۲ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار آزاد راه شیراز- اصفهان تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

آقای مرتضوی با بیان این که آزاد راه شیراز- اصفهان با ۲۲۰ کیلومتر طول از بزرگترین طرح‌های آزادراهی کشور است افزود: وزارت دفاع ۴۰ درصد، شرکت عمران صدرا ۱۰ درصد و دولت ۵۰ درصد اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این آزاد راه را باید تامین کنند.
وی با اشاره به پیشرفت ۹۰ درصدی ساخت آزادراه شیراز- اصفهان گفت: کارگاه‌ها در بخش‌های مختلف فعال هستند و قیر مورد نیاز را وزارت راه تامین خواهد کرد.
با افتتاح آزاد راه شیراز- اصفهان، ۲ ساعت در زمان سفر و ۱۲۵ کیلومتر در مسافت بین این دو شهر صرفه جویی می‌شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور همچنین گفت: بیمارستان پیوند اعضای ابوعلی سینای شیراز با یکی از بی نظیرترین مجموعه‌های درمانی است.
سید صولت مرتضوی افزود: این بیمارستان از نظر سخت افزار و نرم افزا با عشق به وجود آمده است و در طرح‌های توسعه قرار است این بیمارستان به ۲ هزار و ۵۰۰ تخت در تجهیز شود.

وی گفت: تاسیس دانشگاه علوم پزشکی در کنار ابن بیمارستان در دستور کار قرار دارد که نشان می‌دهد در کنار درمان، به تربیت نیروی انسانی می‌پردازد.
معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به حضور روزانه ۱۵ هزار نیروی کار، کادر درمان و بیمار در این بیمارستان گفت: رفت و آمد این افراد باید تسهیل شود برای همین، به سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر شیراز دستور بررسی اتصال خط مترو این شهر را به بیمارستان ابوعلی سینا می‌دهیم.
مرتضوی در پی درخواست دکتر ملک حسینی، پدر پیوند کبد ایران و مدیرعامل رئیس هیات مدیره مرکز فوق تخصصی آموزشی، پژوهشی و درمان پیوندابوعلی سینای شیراز مبنی بر لزوم اختصاص ارز برای ورود تجهیزات پزشکی گفت: این موضوع را در جلسه هیات دولت بررسی خواهیم کرد.
معاون اجرایی رئیس جمهور تاکید کرد که دولت برای تشویق خیران و توسعه کار‌های خیر تلاش می‌کند.

سید ابراهیم رئیسی در هفتمین سفر استانی به فارس ۲۲ مهر ۱۴۰۰، میهمان این استان بود.

بیشتر بخوانید:

تجمع اعتراضی دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی شیراز
واکنش معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس به اعتراضات و ناآرامی های شیراز
برخورد مرگبار کامیون با سواری پژو ۴۰۵ در محور کوار به شیراز

ثبت دیدگاه

  • ناشناس

    تاریخ : ۲۱ - مرداد - ۱۴۰۱

    برن یقه خاوری را بگیرن ازش پولها را پس بگیرن.