• ۰۷ / مرداد ۱۴۰۰ / ۱۵:۱۰
  • شناسه خبر : 62465

جزئیات آتش سوزی هتل آپارتمان ۳ طبقه در شیراز

رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز از وقوع آتش سوزی یک هتل آپارتمان در این شهر و نجات ۱۵ شهروند خبر داد.

به گزارش اول فارس از شیراز، محمد هادی قانع رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز گفت: با مشاهده  دود و زبانه کشیدن شعله‌های آتش از واحد شرقی در طبقه سوم یک هتل آپارتمان سه طبقه واقع در خیابان حدادی به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی شیراز اطلاع داده شد که به دنبال آن ستاد فرماندهی آتش نشانی شیراز آتش نشان از ایستگاه یک را به همراه خودرو‌های اطفاء حریق به محل حادثه اعزام کرد.

او بیان کرد: پس از حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد کانون آتش سوزی آشپزخانه این واحد بوده و آتش گرفتن هود آشپزخانه منجر به آتش سوزی و سرایت آن به لوازم قابل اشتعال شده است.

قانع با اشاره به اینکه شعله‌های آتش در این واحد به سرعت در حال گسترش بوده، تصریح کرد: این امر باعث بروز دود سنگین در طبقات شده است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شیراز ادامه داد: آتش نشانان با تقسیم شدن به دو گروه نسبت به اطفاء حریق، نجات مسافران و خارج کردنشان به بیرون از هتل اقدام کردند.

او با بیان اینکه همزمان با عملیات اطفای حریق، آتش نشانان عملیات تهویه دود از محیط را نیز آغاز کردند،افزود: نجاتگران آتش نشانی ۱۵ تن از مسافران این هتل آپارتمان را که در طبقات گرفتار شده بودند به محل امن منتقل کردند.

قانع اضافه کرد: پس از اطفاء کامل حریق و لکه‌گیری، آتش نشانان به عملیات خود خاتمه دادند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شیراز با تاکید بر اینکه علت قطعی بروز این حادثه از سوی کارشناسان آتش نشانی بررسی و اعلام  می شود اظهار کرد: این آتش سوزی مصدوم نداشت و تنها خسارات مالی بر جای گذاشته است.

نجاتگران آتش نشانی ۱۵ تن از مسافران این هتل آپارتمان را که در طبقات گرفتار شده بودند به محل امن منتقل کردند.

بیشتر بخوانید:

نشانی مراکز و آخرین اطلاعات مربوط به واکسیناسیون در شیراز ؛ ۳ مهرماه
عکس یادگاری علی لندی در شیراز که آسمانی شد+تصاویر
نشانی مراکز و آخرین اطلاعات مربوط به واکسیناسیون در شیراز

ثبت دیدگاه