• ۲۹ / مهر ۱۴۰۰ / ۶:۴۴
  • شناسه خبر : 71316

جزئیات آتش سوزی وسیع در کارخانه تصفیه روغن شیراز

رییس سازمان آتش‌نشانی شیراز از وقوع آتش سوزی گسترده در کارخانه تصفیه روغن شهرک صنعتی شیراز در شب گذشته خبر داد.

به گزارش گروه حوادث اول فارس از شیراز، محمد هادی قانع رییس سازمان آتش‌نشانی شیراز در ارتباط مجازی با خبرنگاران، گفت: سرعت عمل ۴۰ آتش نشان از هفت ایستگاه آتش نشانی از بروز فاجعه‌ای بزرگ جلوگیری کرد.

او اظهار داشت: آتش سوزی گسترده و حساس مخازن در کارخانه تصفیه روغن به گونه‌ای رخ داد که وجود مخازن و حوضچه‌های تصفیه روغن و همچنین مجاورت کارخانه‌ای دیگر با همین کاربری با محل حادثه رخ داد فاجعه‌ای جدی هشدار می‌داد.

قانع افزود: این حادثه ساعت ۲۱:۲۸ دقیقه شب گذشته اتفاق افتاد و علت حادثه توسط کارشناسان سازمان آتش‌نشانی در دست بررسی است.

او با بیان اینکه حجم آتش بسیار بالا بود، اضافه کرد: به علت وجود مخازن تصفیه روغن و شعله‌های سرکش آتش، ۸ خودرو اطفایی شامل خودرو‌های فوم رسان، آب رسان، نوررسان و خودرو‌های حامل سیستم تنفسی با ۴۰ آتش نشان در محل حادثه حضور داشتند و به دلیل نشت روغن از مخازن هر بار با خنک سازی و آبرسانی به مخازن دوباره شعله وری حریق را شاهد بودیم.

این مسئول بیان کرد: با وجود مخازن متعدد در این کارخانه ۶۰۰ متری و کارخانه‌ای با همین کاربری در مجاورت محل حادثه، نگرانی ما بر این بود که میزان حرارت افزایش پیدا کرده و فاجعه‌ای بزرگ رخ دهد که خوشبختانه با مدیریت دقیق عملیات و عملکرد موفق تیم‌های اطفایی متخصص این نگرانی رفع و شعله‌های سرکش آتش کنترل و مهار شدند.

رییس سازمان آتش‌نشانی شیراز تاکید کرد: بعد از خاموشی آتش کار لکه‌گیری شعله‌های برجای مانده و مستعد شعله‌ورسازی مجدد انجام شد که با اتمام این عملیات، امکان براورد خسارت‌های وارده به این محل انجام می‌پذیرد.

خوشبختانه این حادثه هیچ مصدومی در بر نداشت.

 محمدجواد مرادیان رئیس اورژانس فارس نیز پیشتر از این گفت: تیم‌های ارزیاب، خودرو فرماندهی و یک دستگاه آمبولانس به محل اعزام شدند.

او  گفت: با توجه به وسعت عملیات تیم های آتش نشانی در محل تا انتهای عملیات اورژانس در محل حضور خواهد داشت.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: به بیمارستان امیرالمومنین و بیمارستان های نمازی و رجایی آماده باش اعلام شده است.

بیشتر بخوانید:

برگزاری گردهمایی سراسری ستادهای امر به معروف و نهی در شیراز
گرفتار شدن دزدان گردنبند قاپ معابر شیراز در دام پلیس
جزئیات هلاکت قاتل مخوف در درگیری مسلحانه با پلیس در معالی آباد شیراز+عکس

ثبت دیدگاه