• 01 / دی 1401 / 8:50
 • شناسه خبر : 100302

جزئیات اعدام سه تن از عوامل تعرض و تجاوز به زنان در شیراز

عاملین تعرض و تجاوز به بانوان در پارک دراک، جاده صدرا و اکبرآباد شیراز که در مهر ماه سال گذشته شناسایی و بازداشت شدند، صبح امروز (اول دی ماه ۱۴۰۱) در زندان عادل آباد شیراز به دار مجازات آویخته شدند.

به گزارش اول فارس ، رئیس کل دادگستری استان فارس با اعلام این خبر با اشاره به اینکه رأی بدوی و صدور حکم اعدام این سه متجاوز به عنف پس از رسیدگی در تیر ماه امسال در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس صادر شد گفت: این پرونده در ادامه روند دادرسی و پس از اعتراض محکومان در دیوان عالی کشور نیز بررسی و تایید شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی در تشریح اقدامات مجرمانه این افراد گفت: این سه متجاروز به عنف در سال گذشته به صورت مسلحانه در تفرجگاه دراک و جاده‌های صدرا و اکبرآباد شیراز با سلاح سرد اقدام به سرقت مسلحانه و تعرض و تجاوز به عنف نسبت به تعدادی از بانوان کرده بودند.

وی بیان کرد: پس از شکایت تعدادی از خانواده‌ها در خصوص تعرض تعدادی افراد ناشناس در تفرجگاه دراک موضوع در دستور کار بازپرس ویژه دادسرای جنایی و جرائم امنیتی دادسرای شیراز قرار گرفت و عوامل این اقدام غیر انسانی پس از شناسایی طی چند عملیات ضربتی و درگیری مسلحانه دستگیری شدند.

رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به اینکه تعدادی از قربانیان این مجرمان حرفه‌ای و خطرناک علیه آن‌ها شکایت تنظیم کرده و موضوع مورد پیگیری همه جانبه دادگستری استان قرار گرفت، گفت: تعدادی از بانوان شاکی و همچنین نزدیکان آنان در جریان اقدام مجرمانه، خشن و غیر انسانی این افراد به شدت دچار آلام روحی و روانی شده یا در بیمارستان بستری شدند.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی در ادامه اقدام قاطع دستگاه قضایی در مجازات این متجاوزان به نوامیس مردم را در راستای دفاع از حقوق عموم مردم، به خصوص زنان جامعه خواند و تصریح کرد: دستگاه قضایی با آراء قاطع خود و مدافعین امنیت مردم در فراجا و دستگاه‌های امنیتی با برقراری نظم و امنیت و برخورد قاطع و قانونی با مجرمان همواره به صورت عملی و در میدان از جان و مال و ناموس مردم دفاع می‌کنند.

وی با بیان اینکه پرونده مذکور از جمله پرونده‌های مهم استان بود که در دبیرخانه پرونده‌های مهم استان مورد رصد مدیریتی قرار داشت و در کمترین زمان ممکن با دقت کامل و مطابق تشریفات قانونی رسیدگی و منجر به صدور حکم و اجرای مجازات شد، افزود: افرادی که افکار شیطانی مشابهی را در سر می‌پرورانند از عاقبت شوم و مجازات سخت این مجرمان درس عبرت بگیرند.

گفتنی است در اواخر تابستان سال گذشته در پی سرقت مسلحانه و تعرض و تجاوز به عنف تعدادی از بانوان و ضرب جرح همراهان آنان در شیراز، با اقدام سریع و هماهنگ دستگاه قضایی و نیروی انتظامی مجرمان شناسایی، دستگیر و محاکمه شدند و صبح امروز (اول دی ماه ۱۴۰۱) با اجرای حکم اعدام این سه متجاوز به نوامیس در زندان عادل آباد شیراز به سزای عمل ننگین خود رسیدند.

فال حافظ امروز ۲ دی با تفسیر دقیق و زیبا


ببینید|چند عکس زیبا از طبیعت که حتما حالتون را خوش می کنه !

بیشتر بخوانید:

خبر خوش رئیس سازمان هواشناسی از آغاز بارش‌ها در هفته های آینده و جنوب پرباران ایران
۷ انتصاب جدید در شهرداری شیراز در یک روز +جزئیات
اطلاعیه‌ قطع گاز در برخی نقاط شهر شیراز جمعه ۷ بهمن

ثبت دیدگاه

 • ملت

  تاریخ : ۱ - دی - ۱۴۰۱

  چرا اسامیشون رو اعلام نمیکنید؟؟!


 • ناشناس

  تاریخ : ۱ - دی - ۱۴۰۱

  چرا اینقدر دیر مجازات شدن؟


 • ..

  تاریخ : ۱ - دی - ۱۴۰۱

  درود به نیروی انتظامی و قوه قضاییه همچین افرادی سزاوار اعدام هستند ولی باید اسامی و عکس این افراد هم منتشر بشه کسی که اقدام به این عمل قبیح نموده را همه باید بشناسند


 • ناشناس

  تاریخ : ۱ - دی - ۱۴۰۱

  درود بر دستگاه قضایی فارس که این مجرمان کثیف را به سزای عمل ننگینشان رساندند دستتان مریزاد تا برای هر فاسدی عبرت شود


 • ناشناس

  تاریخ : ۱ - دی - ۱۴۰۱

  درود و خسته نباشید به نیروی فراجا و بازپرس جنایی و دادستان محترم و قضات محترم و معاونت قضایی دادگستری استان فارس و ریاست محترم دادگستری استان فارس جناب آقای موسوی.
  البته نظریه شخصی من این است که تصاویر این مجرمان و هنگامی که به پای چوبه دار میروند را بایستی پخش میکردید تا درس عبرتی باشد برای افرادی که احیانا در آینده چنین نقشه های شوم و شیطانی را در مغزشان حلاجی میکند و ببینند عاقبت کارشان


 • مهدی

  تاریخ : ۱ - دی - ۱۴۰۱

  دمتون گرم، باید کسی ک از سلاح سرد و گرم استفاده میکنه و باعث ترس و وحشت مردم میشه به اشد مجازات برسه، کاش اسم و تصویر این حیوانات هم منتشر میشد تا درس عبرتی برای افراد مشابه باشه


 • ناشناس

  تاریخ : ۱ - دی - ۱۴۰۱

  کاش درملآ عام به دارمجازات آویخته میشدند تا عبرت شود برای هرمتجاوزبه عنف ومفسدان اما تحسینتان باد مسئولان عدلیه