• ۱۶ / فروردین ۱۴۰۰ / ۱۷:۱۳
  • شناسه خبر : 49913

جزئیات اعمال محدودیت های وضعیت قرمز کرونایی وضعیت قرمز در شیراز

مدیران دستگاه‌های اجرایی و ادارات و نهادهای شهرستان شیراز موظف به اجرای دقیق این دستور العمل هستند و در صورت گزارش هر گونه تخلف، به مراجع نظارتی معرفی خواهند شد.

جانشین رئیس ستاد شهرستانی مدیریت کرونای شیراز گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا در شیراز تنها مشاغل گروه ۱ با نظارت کامل دستگاه های مربوطه مجوز فعالیت دارند.

به گزارش اول فارس، عبدالرسول حقیقی دوشنبه بعد از ظهر دوشنبه در جلسه فوق‌العاده ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان شیراز، ضمن بیان اینکه با اوج گیری جدی موج چهارم بیماری کرونا تا اوایل اردیبهشت ماه در شیراز روبرو هستیم، گفت: الزام به رعایت پروتکل‌های بهداشتی شامل فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و پرهیز از تردد و دورهمی های غیر ضروری، همچنان به عنوان تنها راهکارهای پیشگیری و کنترل این بیماری است.

وی با اشاره به افزایش نرخ مراجعات به مراکز درمانی و مصرف کیت‌های تست سریع کرونا، اضافه کرد: فاصله پیک‌های سوم و چهارم کرونا و شروع واکسیناسیون افراد پر خطر از دلایل عادی انگاری مردم نسبت به شرایط کرونایی بود که باعث وخامت شیوع کرونا شده است.

حقیقی ضمن اشاره به آخرین اصلاحیه دستورالعمل ستاد ملی کرونا، تنها فعالیت مشاغل گروه یک در مناطق با وضعیت قرمز را قانونی اعلام و اضافه کرد: از امروز دوشنبه ۱۶ فروردین رستوران‌ها و مراکز تهیه غذا، صرفاً به صورت بیرون بر مجاز به ارائه خدمات خواهند بود.

جانشین ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز با تاکید بر اینکه ادامه کار مشاغل مجاز گروه یک، تحت نظارت اداره صمت و مرکز بهداشت شهرستان شیراز انجام می‌شود، گفت: تمام برنامه‌های این ستاد در چهارچوب طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌ها انجام می‌شود.

تشدید نظارت‌ها در شیراز

حقیقی نظارت اتحادیه‌های صنفی بر حسن اجرای دستور العمل ها را ضروری دانست و افزود: در صورت فقدان همکاری صنوف با اتحادیه‌های صنفی، متخلفان به مراجع ذیصلاح معرفی می‌شوند.

معاون فرمانداری شهرستان شیراز، اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا را به منزله اخطار به تمامی مشاغل غیر ضرور برشمرد و خاطرنشان کرد: اکیپ‌های گشت مشترک ستاد کرونای شهرستان شیراز در صورت مشاهده فعالیت مشاغل گروه‌های ۲، ۳ و ۴ راسا می‌توانند تا خروج شهرستان از وضعیت قرمز، نسبت به پلمپ واحدهای متخلف به مدت ۱۵ روز اقدام کنند.

جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز با اشاره به اینکه حضور کارکنان مراکز دولتی در محل کار تا دو سوم افراد کاهش یافته و به صورت دور کاری انجام خواهد شد، اعلام کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی و ادارات و نهادهای شهرستان شیراز موظف به اجرای دقیق این دستور العمل هستند و در صورت گزارش هر گونه تخلف، به مراجع نظارتی معرفی خواهند شد.

حقیقی تعطیلی تمامی برنامه‌های آموزشی، گردهمایی‌ها و مراسم ملی و آئینی را یادآور و متذکر شد: با توجه به شرایط موجود، تمامی هنرستان‌های فنی حرفه‌ای تعطیل بوده و از برگزاری هر گونه آزمون استخدامی و یا انتخابات صنفی به صورت حضوری جلوگیری می‌شود.

جانشین رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان شیراز با بیان اینکه تشخیص ضرورت سفر برای شهروندان کماکان با فرمانداری است، اضافه کرد: شهروندان در صورت اقدام به سفرهای ضروری و جریمه شدن، می‌توانند مستندات خود را جهت بررسی و تشخیص ضرورت سفر به فرمانداری ارائه کنند.

حقیقی همچنین از ممنوعیت ورود خودروهای غیر بومی به شهرهای قرمز و اعمال جریمه‌های ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومانی برای متخلفان هم خبر داد و گفت: ممنوعیت تردد شبانه در سطح شهرستان از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد کماکان برقرار است و متخلفین مشمول جریمه‌های ۲۰۰ هزار تومانی به ازای تردد در هر مورد تردد می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

ساعت فعالیت ناوگان اتوبوسرانی شیراز تغییر کرد
اطلاعیه قطع گاز در برخی از نقاط شیراز
جزئیات بازگشایی متروی شیراز از امروز

ثبت دیدگاه

  • سامانی

    تاریخ : ۱۶ - فروردین - ۱۴۰۰

    مدیران ادارات شیراز اصلا اهمیت نمی دن
    باید به کجا شکایت کرد ؟؟


    پاسخ