• 25 / تیر 1400 / 21:08
  • شناسه خبر : 61030

جزئیات انفجار و آتش سوزی وسیع در خیابان سلامی شیراز


به گزارش گروه حوادث اول فارس از شیراز، محمد هادی قانع رییس سازمان آتش‌نشانی شیرا از وقوع آتش سوزی گسترده در یک انبار ضایعات پلاستیکی خبر داد و درباره آخرین جزییات این حادثه، گفت: ساعت ۱۶ و ۵۵ دقیقه عصر امروز آتش سوزی در یک انبار قطعات و ضایعات پلاستیکی به سامانه ١٢۵ آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز اطلاع داده شد که بلافاصله به دلیل گستردگی حریق ۵ ایستگاه به همراه ۸ خودروی عملیاتی و تانکر‌های آب رسان به محل حادثه واقع در بلوار ولایت خیابان سلامی شمالی شیراز اعزام شدند.

او با بیان اینکه شعله‌های آتش بخش اعظمی از کارگاه را در بر گرفته و به سرعت درحال گسترش بود، افزود: محل حادثه محیطی به وسعت ۲۵۰۰ متر مربع بود که بخشی از آن به صورت روباز و بخشی به صورت سوله روبسته ساخته شده بود که با چهار دیوار در اطرافش محصور بود.

قانع ادامه داد: در این کارگاه مواد پلاستیکی ضایعاتی و مواد دیگری تولید میشد.

رییس سازمان آتش نشانی شیراز ادامه داد: این حریق گسترده در مجاورت کارگاه‌های دیگر رخ داده بود و بیم آن می‌رفت که آتش به سوله‌های دیگر نیز سرایت کند. در نهایت با عملیات سریع نیرو‌های آتش نشانی حوالی ساعت ۱۹ حریق اطفا شد.

قانع تاکید کرد: در میان ضایعات موجود در محل تعدادی سیلندر گاز ۵۰ کیلویی LPG وجود داشت که در جریان این آتش سوزی دچار نشتی شده و کاملا شعله ور بودند، تیم‌های اطفایی قبل از بروز انفجار و رخ داد حادثه‌ای غیر قابل جبران سیلندر‌ها را از محل خارج و عملیات خنک سازی را انجام دادند.

گفتنی است این حادثه مصدومی نداشت و در پی آن ۲۰ تن ضایعات طعمه حریق شد.

بیشتر بخوانید:

آتش سوزی چهار دستگاه اتوبوس و مصدوم شدن دو شهروند در شیراز
واکنش دانشگاه علوم پزشکی شیراز به شناسایی بیمار مبتلا به آبله میمونی در شهرستان لار
هشدار آتش نشانی شیراز در خصوص مرگ ناشی از سرویس کولر

ثبت دیدگاه

  • خادمیان

    تاریخ : ۲۶ - تیر - ۱۴۰۰

    خیابان سلامی نه اسلامی!