• ۲۱ / تیر ۱۴۰۰ / ۱۱:۴۵
 • شناسه خبر : 60543

جزئیات بازگشایی مدارس واکسیناسیون معلمان و رانندگان سرویس

 ایسنا: معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به این که کمتر از ۵ درصد از مبتلایان کرونا در دنیا مربوط به سنین زیر ۱۸ سال هستند، گفت: معلمان و رانندگان سرویس مدارس در مردادماه واکسینه می‌شوند و مدارس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ بازگشایی خواهند شد.

دکتر علیرضا رئیسی، در ارتباط مجازی با نشست قطبی کمیسیون‌ ورزش و سلامت (قطب یک) مجلس دانش‌آموزی، درباره موضوع «سلامت دانش‌آموزان» اظهار کرد: نمایندگان مجلس دانش‌آموزی، آینده سازان مملکت هستند و باید این تمرین را داشته باشند تا در آینده مجالس بزرگتری را شکل دهند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بیان کرد: هیچ آموزشی جای معلم را نمی‌گیرد. آموزش و پرورش فقط آموزش نیست. پرورش باید حضوری باشد و نیاز است به سمت بازگشایی مدارس برویم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به این که کمتر از ۵درصد از مبتلایان کرونا در دنیا مربوط به سنین زیر ۱۸سال هستند گفت: افراد زیر ۱۸سال اگر به کرونا مبتلا شوند به سرعت بهبود می‌یابند براساس مطالعات نیز انتقال کرونا از دانش‌آموز به دانش‌آموز بسیار کم است.

وی اظهار کرد: یک میلیون و ۳۰۰هزار نفر در کنکور پارسال و امسال شرکت کردند و مشکلی از نظر کرونا نداشتند.

رئیسی با اشاره به این که پیش بینی یونسکو این است که با وجود کرونا و تعطیلی مدارس تعداد بازماندگان از تحصیل و کودکان کار بیشتر می‌شود و تعطیلی مدارس دانش‌آموزان را از نظر سلامت روحی- روانی دچار آسیب می‌کند،‌ ادامه داد: مجموعه ای از اقدامات برای بازگشایی مدارس وجود دارد، با توجه به عدم وجود واکسن برای دانش آموزان زیر ۱۸سال، معلمان و رانندگان سرویس مدارس در مرداد، واکسینه خواهند شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی در پایان بر مناسب سازی و رعایت پروتکل های بهداشتی فضاهای آموزشی تأکید کرد.

بیشتر بخوانید:

جزئیات واردات واکسن فایزر و بازگشایی حضوری مدارس اعلام شد
جزئیات جدید بازگشایی مدارس و آموزش حضوری دانش آموزان در استان فارس
واکسیناسیون دانش‌آموزان۱۲ تا ۱۸ ساله آغاز شد+جزئیات

ثبت دیدگاه

 • علیرضا

  تاریخ : ۲۱ - تیر - ۱۴۰۰

  جناب دکتر کنکور سه ساعت بود وتمام شد ورفت مگه سال تحصیلی سه روزه چه ایده هایی


  پاسخ

 • امیدعلی

  تاریخ : ۲۱ - تیر - ۱۴۰۰

  سلام جناب دکتر. به فکر. واکسینه کردن. معلمین. ودانش آموزان باشید. مردم از جون بچه هامون. سیر نیستند


  پاسخ

 • امیرعلی

  تاریخ : ۲۱ - تیر - ۱۴۰۰

  با سلام این کارهایی که شما دارید انجام میدید بازی با جون دانش آموزان هست.و فکر می کنید قدمی در پیشرفت اموزش برداشته اید


  پاسخ

 • امیرعلی

  تاریخ : ۲۱ - تیر - ۱۴۰۰

  سلام ایا شما متوانید جان دانش اموزان را تضمین کنید؟


  پاسخ