• 04 / بهمن 1399 / 10:23
 • شناسه خبر : 43467
 • منبع خبر: ایلنا

جزئیات تازه از حادثه آتش‌سوزی کانکس معلمان بر اثر صاعقه در دزفول

مدیرروابط‌عمومی آموزش و پرورش استان خوزستان گفت: بر اثر وقوع صاعقه و رعد و برق ۶ معلم و نوجوانان روستا در سردشت دزفول دچار سوختگی شدند.

به گزارش اول فارس ، بابک نوری زاده  در این باره اظهار داشت: متاسفانه بر اثر صاعقه و رعد و برق شامگاه دوشنبه گذشته کانکس مدرسه حافظ کنگرستان بخش سردشت دزفول که محل اسکان معلمان بود، دچار آتش سوزی شد.

وی افزود: یکی از معلمان رسمی و ۲ معلم دیگر حادثه سرباز معلم بودند که به صورت حق التدریس به تازگی به صورت پیمانی مشغول بکار شده بودند.

نوری زاده با اشاره به شایعاتی درباره بیمه نبودن این معلمان گفت: افرادی که سرباز معلم هستند یکی از شروط برای کارشان این است که باید بیمه شده دستگاه های دولتی باشند. این معلمان حادثه دیده ضمن اینکه بیمه هستند، تمام هزینه‌های درمان شان را آموزش و پرورش تقبل کرده است.

وی ادامه داد: دو نفر از این معلمین  از آی.سی.یو بیمارستان سوختگی اهواز به بخش منتقل شدند.

یکی از معلمان حادثه دیده به نام حسین رضایی میرقائد به دلیل سوختگی شدید ۸۰ درصدی خانواده‌اش با رضایت خودشان وی را به بیمارستان سوانح و سوختگی اصفهان منتقل کردند که از سوی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان با بیمارستان اهواز برای انتقال وی هماهنگی های لازم انجام شد.

مدیرکل روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان عنوان کرد: هم اکنون دو نفر از کارشناسان اداره تعاون و رفاه استان خوزستان در بیمارستان سوانح و سوختگی اصفهان برای پیگیری اقدامات درمانی در محل بیمارستان مستقر هستند.

نوری زاده افزود: روز چهارشنبه گذشته نیز بعد از مراحل درمان و انتقال این افراد به آی سی. یو تیمی از کارکنان اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان به ملاقات آنها رفتیم و با این معلمان که دچار حادثه شده بودند ملاقات داشتیم.

وی در مورد چگونگی وقوع حادثه گفت: افراد حادثه دیده عنوان کردند در یک لحظه متوجه شدیم زیر پای‌مان در داخل کانکس آتش‌گرفته است. ۳ نوجوان از روستا هم که متوجه آتش سوزی کانکس می شوند برای کمک به معلمان دست به کار می‌شوند که آنها نیز دچار حادثه سوختگی می شوند. آنها نیز در بیمارستان سوختگی اهواز بستری هستند که از سوی اداره کل آموزش و پرورش از این ۳ نوجوان نیز عیادت و دلجویی به عمل آمد.

همچنین رئیس بیمارستان سوانح و سوختگی آیت الله طالقانی اهواز گفت: در این حادثه سه معلم و سه دانش‌آموز این مدرسه مصدوم  شدند.

دکتر پیمان نجاتی افزود: در این حادثه دو‌ نفر از معلمان دچار سوختگی بالای ۵۰ درصد و سایر مصدومان دچار سوختگی زیر ۵۰ درصد هستند.

وی ادامه داد : یکی از معلمان به علت سوختگی شدید به اصفهان اعزام شده است.

رئیس بیمارستان سوانح و سوختگی آیت الله طالقانی اهواز بیان کرد: دیگر مصدومان این حادثه در این بیمارستان بستری و تحت درمان هستند.

بیشتر بخوانید:

حضور نماینده مجلس در یک مدرسه بعد از ۲۷ سال
شرایط کامل بیمه کارگران شاغل در امور ساختمان سازی توسط تامین اجتماعی
تعهدات بیمه حوادث و درمان مازاد دانش‌آموزی که از آن خبر ندارید

ثبت دیدگاه

 • مهندس برق

  تاریخ : ۵ - بهمن - ۱۳۹۹

  سلام ، علتهای برخورد صاعقه به کانکس :
  ۱- ساخته شدن کانکس در بالای تپه ها (شاید برای دور بودن از خطر سیل) که به ابرها نزدیکتر است
  ۲- نداشتن برق گیر (= صاعقه گیر که سر دیگرش داخل زمین رفته باشد) در بالای خیلی از کانکس های فلزی در کشور
  ۳- اطلاع رسانی نکردن رسانه های جمعی و اینترنتی نسبت به این موضوع
  ۴- نگرفتن تائیدیه داشتنِ برق گیر در بالای کانکس یا هر ساختمان فلزی ، از مهندسی برق
  پس با توجه به وجود کانکس های زیاد مشابه کانکس فوق در کل کشور ، پیش آمدن حوادث مشابه ،‌ در آینده کاملا محتمل است و اصلا تعجبی ندارد

  ان شاءالله که از پیش آمدن حوادث اینچنینی درس بگیریم و به وجود برق گیر (= صاعقه گیر که سر دیگرش داخل زمین رفته باشد) در بالای کانکس ها و هر ابنیه و ساختمان فلزی دیگری که می سازیم ، توجه کنیم تا باعث سوختگی مردم در اثر برخورد صاعقه با کانکس ، نباشیم