• 19 / مرداد 1400 / 13:18
  • شناسه خبر : 63737
 نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت:

جزئیات تازه از طرح تقسیم فارس به دو استان شمالی و جنوبی

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: هنوز طرحی بصورت رسمی برای تقسیم استان فارس به دو استان فارس شمالی و جنوبی مطرح نشده است.

‌به گزارش اول فارس، جعفر قادری با اعلام این خبر به مهر گفت: چهار طرح برای ایجاد استان‌های جدید و تقسیمات جدید کشور مطرح شده است اما این طرح‌ها هنوز در کمیته‌های مربوطه نیز مطرح نشده‌اند تا بتوان در خصوص آن تصمیم گیری کرد لازم به ذکر است که این طرح‌ها پس از مطرح شدن در کمیته مربوطه باید در کمیسیون‌های تخصصی نیز مطرح شوند.

نماینده مردم شیراز و زرقان ادامه داد: اگر این طرح‌ها بتوانند در کمیسیون‌های مربوطه که به صورت تخصصی در مورد آن به بیان دیدگاه پرداخته می‌شود رأی بیاورند در صحن علنی مجلس نیز نسبت به مطرح شدن آنها اقدام خواهد شد تا پس از رأی گیری در خانه ملت در صورتی که نمایندگان ملت به آن رأی موافق دهند به مراجع بالاتر ارسال خواهد شد.

جعفر قادری تاکید کرد: این طرح به اینگونه است که به چهار استان کشور این اجازه را خواهد داد که تقسیمات کشوری جدیدی داشته باشند که استان فارس نیز بر اساس پیشنهادی که نماینده جهرم در مجلس شورای اسلامی ارائه کرده جزئی از این طرح خواهد بود.

او در خصوص جزئیات این طرح نیز، گفت: در این طرح که بر اساس پیشنهادی از سوی نماینده جهرم مطرح شده است فارس به دو استان فارس شمالی و جنوبی تقسیم خواهد شد و فارس جنوبی نیز به مرکزیت شهرستان جهرم تشکیل می‌شود.

بر اساس اعلام جعفر قادری  این طرح  هنوز در کمیته مربوطه نیز اعلام وصول نشده است.

بیشتر بخوانید:

۴ کشته و مجروح در تصادف مرگبار جاده جهرم-لار+جزئیات
رنگبندی جدید کرونایی شهرستان های استان فارس اعلام شد+نقشه
پیش بینی هواشناسی از وضعیت فعالیت سامانه بارشی در استان فارس

ثبت دیدگاه

  • ناشناس

    تاریخ : ۲۰ - مرداد - ۱۴۰۰

    آخه جعفر ی کار دیگه ای بلد نیستی….!
    که انجام بدی فقط همین طرح های بی مورد. نا کارآمد
    کاکو تو را به نام ست بی خیل شوو کاکو