• 04 / تیر 1401 / 6:23
  • شناسه خبر : 87753

جزئیات آتش سوزی شبانه در یکی از پمپ بنزین های شیراز

آتش سوزی خودروی سواری در جایگاه سوخت بنزین خیابان حافظ با اقدام به موقع مهار و به خیر گذشت.

به گزارش اول فارس اسدالله طاهری، رئیس شرکت ملی پخش فراورده های نفتی فارس  با بیان اینکه مقارن ساعت ۲۱/۱۰ مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ یک خودرو سواری تیبا  جهت سوختگیری به جایگاه جهان نما مراجعه مینماید، جزئیات حادثه را اینگونه تشریح کرد:راننده تیبا نازل را در حالتی که در وضعیت قفل قرار داده درون باک گذاشته و خودش در صندلی راننده مینشیند و پس از مدتی از خودرو پیاده شده و به سمت باک خودرو میرود که به محض تماس دست با نازل و احتمالا ایجاد جرقه در نتیجه تخلیه الکتریسیته ساکن، حریق اتفاق میفتد.
وی ادامه داد: در این هنگام راننده نازل را از درون باک بیرون کشیده و به زمین می اندازد که موجب گسترش حریق به سکوهای اطراف میگردد
طاهری خاطرنشان کرد:  با اقدام به موقع پرسنل جایگاه در قطع برق دیسپنسرها و استفاده از خاموش کننده های دستی حریق اطفاء میگردد. در این حادثه سه نفر مصدوم میشوند که دو نفر سرپایی درمان شد و یک نفر با سوختگی و جراحتی که داشت به بیمارستان اعزام میگردد.
وی اضافه کرد: همچنین در این حادثه به سه دستگاه خودرو و نمای آلوباند ستون سقف جایگاه خساراتی وارد گردیده است.

بر اساس این گزارش به نقل از روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز بنابه اظهار شاهدین، ساعت ۲۱:۰۰ شب جاری بی احتیاطی راننده خودروی تیبا در مجاورت جایگاه سوخت و در کنار خروجی لوله بنزین باعث ایجاد شعله شده و گسترش این حریق منجر به آتش سوزی جزیی سه خودروی مجاور گردیده بود.

این حادثه که متاسفانه منجر به مصدومیت یک خانم در جایگاه سوخت نیز شد با اقدام به موقع کارکنان جایگاه با استفاده از کپسول های خاموش کننده در دسترس کنترل و اطفا شد.

البته به دلیل اهمیت موضوع و حساسیت مکان حادثه، سه ایستگاه آتش نشانی در محل حاضر و ایمن سازی کامل خودرو ها و جایگاه توسط آتش نشانان اعزامی صورت گرفت.

 


این مطلب را بخوانید

فال حافظ امروز ۵ تیر با تفسیر زیبا و دقیق


بیشتر بخوانید:

دو عکس قدیمی و جالب از ارگ کریمخانی شیراز
جدیدترین وعده دولت برای بهره برداری آزاد راه شیراز- اصفهان
تصویری از خاکسپاری فرصت شیرازی در جوار آرامگاه حافظ ۱۰۲ سال پیش

ثبت دیدگاه