• 18 / آبان 1401 / 15:23
  • شناسه خبر : 97562

جزئیات خالی کردن حساب شهروندان شیرازی توسط فروشنده سیار ارز

رییس پلیس فتا استان از شناسایی و دستگیری فردی که با دستگاه اسکیمر مبلغ یک میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بود خبر داد.

به گزارش اول فارس ، سرهنگ “امیرحسین سلیمانی” با اعلام این خبر اظهار داشت: تعدادی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و مدعی شدند مبالغی به صورت غیرمجاز از حساب بانکی آنان برداشت شده است که بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه کارشناسان پلیس فتا مشخص شد که قربانیان این پرونده بعد از خرید ارز از یک فروشنده سیار حسابشان خالی شده و به روش اسکیمر مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند.

رییس پلیس فتا استان بیان داشت: کارشناسان با بررسی‌های تکمیلی و بهره‌گیری از روش‌های فنی و علمی در کوتاه‌ترین زمان موفق شدند متهم را در یکی از محلات شیراز شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضائی وی را دستگیر و به پلیس فتا منتقل کنند.

سرهنگ “سلیمانی” با بیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهم یک دستگاه اسکیمر و ۵۰۰ عدد کارت خام بانکی به همراه یک عدد لپ تاپ کشف شد، تصریح کرد: شهروندان جهت پیشگیری از سرقت‌ به‌ صورت اسکیمر، انجام عملیات بانکی و وارد کردن رمز کارت حساب را خودشان انجام دهند؛ چرا که حتی در صورت نصب اسکیمر بر روی دستگاه کارت‌خوان بدون اطلاع از رمز عبور، امکان برداشت از حساب شهروندان امکان‌پذیر نخواهد بود.

این مقام سایبری با بیان اینکه تغییر رمز دوره‌ای یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از عملی شدن اهداف مجرمانه کلاهبرداران است، به شهروندان توصیه کرد در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس  www.Cyberpolice.ir   گزارش کنند.

 

بیشتر بخوانید:

پرداخت وام خرید در نمایشگاه جهیزیه ، لوازم خانگی ، فرش ماشینی، موکت،کفپوش،کالای خواب و پرده در شیراز
اطلاعیه قطع جریان گاز در برخی از مناطق شیراز
کلاهبرداری باورنکردنی مردان دوره گرد از ۸۰۰ نفر در شیراز

ثبت دیدگاه