• ۲۹ / تیر ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۰
  • شناسه خبر : 61478

جزئیات دستگیری خواستگار زن جوان توسط پلیس فتا بوشهر

رئیس پلیس فتا استان بوشهر با اشاره به خبر شناسایی خواستگار جوانی که مزاحم سایبری خانواده همسرش بود، گفت : قانون از مرتکبان این تخلفات چشم‌پوشی نخواهد کرد.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر با اشاره به خبر شناسایی خواستگار جوانی که مزاحم سایبری خانواده همسرش بود، گفت : قانون از مرتکبان این تخلفات چشم‌پوشی نخواهد کرد.
به گزارش اول فارس، سرهنگ مهدی قاسمی رئیس پلیس فتا استان بوشهر در تشریح این خبر اظهار داشت: با مراجعه خانمی به این پلیس که عنوان داشت فردی ناشناس در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به انتشار تصاویر خصوصی او کرده و موجب سلب آسایش وی گردیده است، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ قاسمی بیان کرد: با پی‌جوئی سرنخ‌های دیجیتال مجرمانه توسط افسران سایبری مشخص شد که پیام‌های تهدیدآمیز از سوی  خواستگار سابق شاکی ارسال شده و وی با شماره‌ای ناشناس اقدام به فعال‌ کردن حساب کاربری اینستاگرام نموده و از آن طریق پیام‌های توهین‌آمیز و تهدید‌کننده را برای شاکی و پدر و مادرش ارسال کرده است.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر افزود: متهم پرونده در تحقیقات اولیه منکر هر گونه بزه ارتکابی می‌شود ولی پس از مواجهه با مستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان ضمن اعتراف به جرم خود، انگیزه‌اش را انتقام‌گیری از خانواده شاکی و تلافی و ایجاد اختلاف بین شاکی و نامزدش عنوان می‌کند.

وی در ادامه گفت: با توجه به گرایش بیشتر افراد به سمت شبکه‌های اجتماعی، متأسفانه عده‌ای با این تصور که در این شبکه‌ ناشناخته خواهند ماند، تسویه حساب‌های شخصی خود را به فضای مجازی کشانده و اقدام به ایجاد مزاحمت برای دیگران می‌نمایند، غافل از اینکه، اینگونه تخلفات قابل شناسایی و پیگیری می‌باشند.

سرهنگ قاسمی با بیان این‌که سوء استفاده از فیلم و عکس‌های خصوصی و خانوادگی دیگران یکی از جرایمی است که این روزها موضوع پرونده‌های پلیس فتا را تشکیل می‌دهد، خاطرنشان کرد:هرگونه مزاحمت و انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی افراد در فضای سایبری برابر ماده‌ی ۱۷ قانون جرایم رایانه‌ای، جرم محسوب شده و قانون‌گذار برای آن مجازات تعیین کرده است.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر در پایان گفت: پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir  آماده دریافت گزارش‌های مردمی بوده و همچنین کاربران می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند‌.

بیشتر بخوانید:

بازگشت مجدد پیج محسنی اژه ای در اینستاگرام +عکس
محبوب‌ترین پیام‌رسان نزد ایرانی‌ها کدام است؟
فیس‌بوک و اینستاگرام افراد را فقیرتر می کنند

ثبت دیدگاه