• ۱۷ / اسفند ۱۳۹۹ / ۱۹:۵۹
  • شناسه خبر : 47220

جزئیات دستبرد مسلحانه بامدادی از موزه هفت‌تپه در چغار زنبیل

سرقت مسلحانه سه سارق از موزه هفت‌تپه در چغازنبیل، با هوشیاری نیروهای حراست و انتظامی نافرجام ماند.

به گزارش اول فارس از اهواز، عاطفه رشنویی در خصوص سرقت نافرجام صبح امروز از موزه چغازنبیل، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ساعت ۵ بامداد امروز یکشنبه ۱۷ اسفندماه۹۹، سه سارق مسلح با ورود به محوطه تاریخی هفت‌تپه خود را به مقابل درب ورودی موزه هفت‌تپه رساندند که در این لحظه پرسنل حراست موزه با هوشیاری متوجه حضور سارقان شدند که این موضوع منجر به درگیری میان نگهبانان و سارقان پشت درب موزه شد.
 وی افزود: با مقاومت نگهبانان و درگیری با سارقان تنها تعدادی از شیشه ‌های درب بیرونی موزه شکسته شد.
 مدیر پایگاه میراث‌جهانی چغازنبیل و هفت‌تپه گفت: با اضافه شدن سایر نگهبانان محلی، سارقان که چاره‌ای جز فرار نداشتند، از محل متواری شدند و خوشبختانه این حادثه بدون این‌که سرقتی انجام و آسیبی متوجه کسی شود، ختم به خیر شد.
 او با تأکید بر این‌که سرقتی انجام نشده و هیچ آسیبی نیز به اشیای موزه وارد نشده است اضافه کرد: به دنبال این اتفاق، مراجع امنیتی و انتظامی شوش وارد عمل شدند و موضوع به صورت ویژه توسط کارشناسان در حال بررسی است و متعاقباً  اطلاع‌رسانی خواهد شد.
 رشنویی بیان کرد: موزه هفت‌تپه مجهز به سیستم‌های الکترونیکی امنیتی از جمله دوربین‌های مداربسته، دزدگیر و سنسور است و سارقان گمان نکنند با چنین اقداماتی به راحتی می‌توانند به موزه دسترسی پیدا کنند.
 او در پایان با بیان این‌که این اتفاق تلنگری برای توجه بیشتر به بالابردن ضریب امنیت محوطه‌ها و موزه‌ها است اضافه کرد: از همه مسئولان وابسته به موضوع تقاضا دارم رسیدگی به ارتقای امنیت در محوطه و موزه هفت‌تپه و چغازنبیل را با جدیت تا حصول نتیجه دنبال کنند تا دیگر شاهد وقایع ناگوار مشابهی نباشیم.

ثبت دیدگاه