• ۰۳ / مرداد ۱۴۰۰ / ۲۰:۳۹
  • شناسه خبر : 62101
 راهنمای فعال سازی اینترنت خانواده از طریق USSD

 راهنمای فعال سازی اینترنت خانواده همراه اول +ویدئو

همراه اول در این وب‌سایت به آسیب‌های موجود در فضای اینترنت برای «آحاد جامعه خصوصا کودکان و نوجوانان» اشاره و خدمت اینترنت خانواده خود را چنین توصیف کرده است:

همان‌طورکه می‌دانید، فضای اینترنت به‌دلیل نبود دسته‌بندی سنی محتوا و نبود امکان اعمال محدودیت روی آن، می‌تواند آسیب‌های بالقوه زیادی برای آحاد جامعه خصوصا کودکان و نوجوانان به‌همراه داشته باشد. این محتواها می‌تواند به‌صورت ناخودآگاه در شبکه‌های اجتماعی، صفحات وب، موتورهای جست‌وجو یا از طرق دیگر دراختیار فرزندانتان قرار گیرد.

به‌گفته همراه اول، خدمت پایه اینترنت خانواده با تفکیک رده سنی عرضه می‌شود و اینترنتی متناسب با سن فرزندان ارائه می‌دهد. بر این اساس، در‌حال‌حاضر دو رده سنی کوچک‌تر از ۱۲ سال و بزرگ‌تر از ۱۲ سال در این خدمت تعریف شده که هر دو رده به مجموعه مشخصی از محتواهای اینترنتی دسترسی دارند؛ بااین‌حال، برای رده سنی بزرگ‌تر از ۱۲ سال، «آزادی بیشتری» مشخص شده است. درواقع در این سطح دسترسی، سرویس‌ها و شبکه‌های خارجی «دارای محتوای نامناسب» مسدود شده و سایر محتواهای اینترنتی در دسترس کاربران آن خواهند بود.

همراه اول یکی دیگر از مزیت‌های سرویس اینترنت کودک و نوجوان در‌مقایسه‌با سایر خدمات اینترنت محدود کودکان را استفاده ساده با یک سیم‌کارت عنوان و تشریح کرده است:

با استفاده از این روش، بدون نیاز به تعویض یا خرید گوشی و سیم‌کارت مجزا، والدین می‌توانند به‌راحتی اینترنت گوشی را به اینترنت خانواده تغییر و به فرزند تحویل دهند و پس از پایان کار فرزند، به‌راحتی اینترنت خانواده را به اینترنت عادی تغییر دهند.

این سرویس در چهار سطح مختلف برای کاربران دردسترس است. برای مثال در سطح «ایمن‌تر» کاربران به هیچ اپ استور و پیام‌رسانی دسترسی ندارند. یکی از بخش‌های عجیب این دسترسی‌ها، جلوگیری کامل از دسترسی به گوگل پلی در تمام سطوح است؛ به‌صورتی‌که حتی در سطح «آزادتر» هم امکان دسترسی به گوگل پلی وجود ندارد. گوگل پلی بخشی مهمی از سیستم‌عامل اندروید است که می‌تواند با بررسی روزانه موبایل و تبلت از وجود فایل مخرب جلوگیری کند و حتی اگر درآینده یکی از اپلیکیشن‌های به‌ظاهر امن به مشکلی بربخورد، جلو آن را بگیرد.

همراه اول می‌گوید دسترسی به اینترنت خانواده کاملا رایگان است و کاربران در هیچ مرحله‌ای نیازمند پرداخت هزینه‌ای نیستند. سرویس اینترنت خانواده همراه اول ازطریق اپلکیشن بومینو فعال می‌شود؛ اما نکته عجیب این است که دسترسی‌‎هایی تعریف‌شده برای این اپلیکیشن با دسترسی‌‎هایی متفاوت است که همراه اول در سایت خود قرار داده. 

برای مشاهده در ابعاد اصلی روی تصویر کلیک کنید

اپلیکیشن بومینو در‌حال‌حاضر فقط روی گوشی‌های اندرویدی در‌دسترس است و کاربرانی که از گوشی و تبلت‌های شرکت اپل استفاده می‌کنند، برای تنظیمات مربوط به این سرویس باید ازطریق وب‌سایت این سرویس اقدام کنند. فعال‌سازی و غیرفعال‌سازی این سرویس ازطریق وب‌سایت و کد دستوری *۴۸۵۳# امکان‌پذیر است.

در‌حال‌حاضر، شرکت‌های دیگری نیز این نوع خدمات را ارائه می‌کنند؛ تنها فرق میان سرویس همراه اول با دیگر سرویس‌ها، فعال‌سازی و غیرفعال‌سازی ساده روی سیم‌کارت‌های همراه اول به‌صورت رایگان است.

 راهنمای فعال سازی اینترنت خانواده از طریق USSD

شما می‌توانید با استفاده از درگاه ussd با شماره #۴۸۵۳* به این زیست‌بوم مهاجرت کنید، برای فرزندان خود شناسه بسازید و با فعال‌سازی اینترنت خانواده روی شناسه فرزند خود، اینترنت ایمن‌تری در اختیارش قرار دهید و سپس هر زمانی که خواستید، با همان کد دستوری، آن را غیرفعال نموده و به اینترنت معمولی برگردید.

بیشتر بخوانید:

چند راهکار فوری وموثر برای مدیریت و کاهش هزینه‌ اینترنت
چند ترفند ساده برای کاهش مصرف اینترنت در واتس‌اپ
تلاش یک نماینده برای وصل فیلترشکن جنجالی شد

ثبت دیدگاه