• ۲۱ / اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۲:۵۱
  • شناسه خبر : 53536
  • منبع خبر: خبرگزاری فارس

جزئیات سقوط مرگبار هواپیمای فانتوم ۲۹-۱۱ در اراک

هواپیمای فوق سبک فانتوم 29-11 یک دقیقه پس از برخاستن از فرودگاه اراک سقوط کرد و متاسفانه هر دو سرنشین این هواپیما جان باختند.

به گزارش اول فارس، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: هواپیمای فوق سبک فانتوم ۲۹-۱۱ یک دقیقه پس از برخاستن از فرودگاه اراک سقوط کرد و متاسفانه هر دو سرنشین این هواپیما جان باختند.

محمدحسن ذیبخش اظهار داشت: هواپیمای فوق سبک فانتوم ۲۹-۱۱ امروز ساعت ۱۰:۰۶ صبح از فرودگاه اراک تیک‌آف (پرواز) کرد و در ساعت ۱۰:۰۷ این هواپیما سقوط کرد. 

وی با بیان اینکه این پرواز آموزشی بوده است، گفت: متأسفانه در این حادثه هر دو سرنشین هواپیما شامل خلبان اصغر نمازیان و دانشجو حمید مرادی جان باختند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه این هواپیما متعلق به شرکت خصوصی بوده است، گفت: هواپیما از نوع فوق سبک و آموزشی و مدل فانتوم ۲۹-۱۱ بوده است. 

ذیبخش اظهار داشت: بلافاصله پس از وقوع این حادثه، تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی به محل وقوع حادثه در اراک اعزام شدند و در حال جمع‌آوری اسناد هستند و پس از بررسی‌های دقیق، علت وقوع این حادثه اعلام می‌شود. 

بر اساس این گزارش، طول باند فرودگاه اراک پیش از این ۳ هزار متر بود که با اقدامات بهینه‌سازی به ۳ هزار و ۷۰۰ متر ارتقا یافته است.

بیشتر بخوانید:

سقوط مرگبار هواپیما آموزشی در گرمه+تصاویر
این سگ‌ها مبتلایان به کرونا را بسرعت شناسایی می کنند
پرواز بندرعباس – دبی از سرگرفته می‌شود

ثبت دیدگاه