• 27 / اردیبهشت 1401 / 6:28
  • شناسه خبر : 83832

جزئیات شهادت یک مامور نیروی انتظامی در بندر عباس/سلطان قاچاق سوخت جنوب بازداشت شد

فرمانده انتظامی استان هرمزگان از شهادت ستوان سوم رضا احترامی در درگیری با قاچاقچیان سوخت در بندر عباس خبر داد.

به گزارش اول فارس ، سردار جعفری در تشریح این خبر گفت: ماموران انتظامی یگان امداد شهرستان بندرعباس شب گذشته در پی اطلاع واصله مبنی بر انتقال سوخت قاچاق به وسیله یک دستگاه کامیون تانکر، ضمن هماهنگی و اخذ حکم ماموریت به محور ایسین از توابع شهرستان بندرعباس اعزام و کامیون مورد نظر را در منطقه پاتل مشاهده و با استفاده از علائم هشدار دهنده پلیس خودرو را متوقف کردند.

وی افزود: پس از بررسی بارنامه مشخص شد بارنامه جعلی بوده و راننده اقرار کرد محموله سوخت را از اصفهان به مقصد روستای گچین بارگیری و قصد فروش به قاچاقچیان را داشته که حین انتقال خودرو به یگان انتظامی راننده در مسیر انتقال چندین مرحله اقدام به خاموش کردن خودرو کرده و نهایتاً ضمن سرپیچی از دستور مامورین با فاصله ۶ متری از جاده اصلی در شانه خاکی توقف و از ادامه مسیر خودداری کرد.
این مقام انتظامی استان تصریح کرد: در همین حین یک دستگاه خودروی پژو پارس که محافظ خودرو حامل سوخت بود به قصد جلوگیری از انتقال خودرو، به صورت خلاف جهت و به صورت عمدی و با سرعت زیاد به سمت مامورین حمله ور شده و ابتدا با یکی از کارکنان برخورد جزئی و با زیر گرفتن یکی دیگر از کارکنان به هویت ستوان سوم رضا احترامی، منجر به پرت شدن وی به داخل جاده شد، که یک دستگاه خودرو سواری در حال تردد به نظامی یاد شده برخورد و در این حادثه منجر به شهادت شد.
فرمانده انتظامی استان هرمزگان اظهار داشت: راننده خودرو پژو پارس که از ناحیه هر دو پا مورد اصابت گلوله ماموران پلیس قرار گرفته بود در بیمارستان بندرعباس تحت مداوا است. گفتنی است در این عملیات ۳۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق به ارزش ۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال نیز کشف و ضبط شد.


بر اساس یک گزارش دیگر ، رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: یکی از سرکردگان اصلی قاچاق سوخت در جنوب کشور با نام اختصاری (ق- س) طی عملیاتی توسط فرماندهی انتظامی استان در بندرعباس دستگیر شد.

مجتبی قهرمانی گفت: عمده فعالیت مجرمانه متهم دستگیر شده و شبکه تحت امرش در مناطق جنوبی کشورمان بوده و این باند سازمان یافته، سوخت قاچاق را به وسیله صد‌ها خودرو و شناور از طریق نوار ساحلی به شناور‌های خارجی در خلیج‌فارس و دریای عمان منتقل می‌کردند.

قهرمانی گفت: فرد دستگیر شده با صدور قرار تأمین کیفری در بازداشت به سر می‌برد و رسیدگی قضایی به منظور شناسایی ابعاد مختلف فعالیت‌های مجرمانه این فرد ادامه دارد

بیشتر بخوانید:

وقوع زمین‌لرزه‌ شدید ۶.۳ ریشتری و مرگبار در هرمزگان+هرمزگان تعطیل شد
شرایط استخدام از طریق آزمون در شرکت پالایش نفت آفتاب بندرعباس
حمل ۷ دستگاه تویوتا RAV4 قاچاق در محور “قائمیه-نورآباد” در روز روشن

ثبت دیدگاه

  • ناشناس

    تاریخ : ۲۸ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

    مردم گرفتار هستند دست به همه کاری میزنن شما اخرش باید از ایران برین