• ۲۶ / فروردین ۱۴۰۰ / ۱۰:۳۳
  • شناسه خبر : 50868

جزئیات فعالیت باند سرقت منازل با پوشش تزریق واکسن کرونا

یک باند سارق خشن و زورگیر با پوشش مامور تزریق واکسن کرونا با هجوم به منازل مردم اموال آنها را سرقت میکردند.

سارقان سابقه داری که در پوشش تزریق واکسن کرونا وارد منازل مردم می شدند و با خوراندن داروی بیهوشی به اهالی خانه، طلاجات و لوازم با ارزش را می ربودند در عملیات ضربتی پلیس به همراه ۵۰ زورگیر و مجرم خطرناک دیگر دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی خراسان رضوی روز گذشته در تشریح طرح ضربتی امنیت اجتماعی  در باره سرقت با شگرد تزریق واکسن کرونا گفت:
 طی چند روز گذشته پرونده هایی در پلیس آگاهی تشکیل شد که محتویات آن بیانگر شیوه سرقت در پوشش ماموران بهداشت به بهانه تزریق واکسن کرونا بود به همین  دلیل این ماجرا بی درنگ و به طور ویژه در دستور کار نیروهای کارآزموده پلیس آگاهی قرار گرفت چرا که موجب خدشه به اعتماد عمومی مردم می شد. مقام ارشد انتظامی خراسان رضوی تاکید کرد: تجزیه و تحلیل و بررسی های تخصصی پرونده های مذکور حکایت از آن داشت که سه جوان با یک دستگاه پراید وانت و در حالی که کیفی با آرم امدادرسانی در دست داشتند زنگ منازل مردم را به صدا در می آوردند و با معرفی خود به عنوان مامور بهداشت از آن ها  می خواستند که برای تزریق واکسن کرونا آماده شوند.
وی ادامه داد: وقتی سارقان وارد منازل مردم می شدند با استفاده از غفلت و ناآگاهی برخی شهروندان چنین وانمود می کردند که از سوی مرکز بهداشت مامور شده اند تا ابتدا واکسن کرونا را به افراد نیازمند یا دارای بیماری زمینه ای تزریق کنند و سپس با جلب اعتماد اعضای خانواده، به آن ها شربتی آلوده به مواد بیهوشی می خوراندند و مدعی می شدند که پس از مصرف شربت، باید واکسن کرونا تزریق شود تا اثر مطلوبی برای پیشگیری از کرونا داشته باشد!
سردار محمدکاظم تقوی گفت: وقتی همه خانواده فقط در عرض چند دقیقه بیهوش می شدند، سارقان طلاجات و لوازم خانگی قابل حمل را سرقت می کردند و با استفاده از خودروی پراید وانت از محل می گریختند. این مقام امنیتی افزود: با گزارش چند پرونده در مناطق قاسم آباد، بولوار توس و طبرسی شمالی بلافاصله گروهی از نیروهای عملیاتی پلیس آگاهی به پیگیری این ماجرا پرداختند و با رصدهای اطلاعاتی موفق شدند سه عضو این باند را در مناطق حاشیه شهر شناسایی و آنان را دستگیر کنند. سردار سرتیپ دوم تقوی با اشاره به اعترافات شکارچیان کرونایی در پوشش ماموران بهداشت تصریح کرد: اعضای این باند به شش فقره سرقت با این شیوه اعتراف کرده اند که بررسی های تخصصی درباره دیگر جرایم احتمالی دزدان سابقه دار ادامه دارد. وی گفت: هنگام دستگیری اعضای باند، انگشتر طلای یکی از مال باختگان نیز در دست همسر یکی از سارقان کشف شد. وی با بیان این که دزدان کرونایی ۲۲ تا ۲۷ ساله هستند، خاطرنشان کرد: آن ها بین ساعت ۱۱ صبح تا ۱۵ به منازل مردم مراجعه می کردند و با این شگرد دست به سرقت می زدند در حالی که هنوز مدت زیادی از آزادی آن ها از زندان نمی گذشت. سردار محمدکاظم تقوی به شهروندان توصیه کرد: همه موارد تزریق احتمالی واکسن کرونا یا هر خدمت بهداشتی دیگر از طریق رسانه های گروهی به اطلاع مردم می رسد بنابراین شهروندان نباید به همین سادگی و تنها به یک کیف با آرم امدادرسانی اعتماد کنند چرا که خدای ناکرده در این گونه موارد احتمال بروز حوادث جبران ناپذیری وجود دارد.
فرمانده انتظامی خراسان رضوی در پایان تاکید کرد: بررسی های ویژه برای کشف جرایم احتمالی دیگر مجرمان دستگیر شده همچنان در دایره مبارزه با جرایم خشن پلیس آگاهی خراسان رضوی ادامه دارد و مال باختگان می توانند برای شناسایی اموال کشف شده به پلیس آگاهی واقع در ابتدای رضاشهر مراجعه کنند.

بیشتر بخوانید:

توضیحات معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مورد واکسن افراد زیر ۸۰ سال
آغاز واکسیناسیون افراد ۷۵ سال به بالا در سراسر کشور
۶ دلیل اصلی برای ماسک زدن بعد از تزریق واکسن کرونا

ثبت دیدگاه