• ۰۸ / مرداد ۱۴۰۰ / ۱۶:۴۴
  • شناسه خبر : 62585

جزئیات واکسیناسیون مشاغل پُرخطر علیه کرونا در فارس


 به گزارش اول فارس از شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با بیان اینکه فعالیت مراکز تزریق واکسن همچنان برای افراد بالای ۵۵ سال که پیامک نوبت دهی دریافت کرده اند، انجام می شود، گفت: با توجه به دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد انجام واکسیناسیون افراد با مشاغل پُرخطر، برنامه ریزی برای واکسیناسیون این افراد در استان فارس آغاز شده است.

او با اعلام اینکه واکسیناسیون رانندگان حمل و نقل درون شهری مانند رانندگان تاکسی و اتوبوس های شهری نیز از امروز آغاز شده است، افزود: تهیه آمار و برنامه ریزی و مقدمات مابقی افراد با مشاغل پُرخطر در استان نیز در حال انجام است و واکسیناسیون آنان نیز تا روزهای آینده انجام می شود.

دکتر همتی در ادامه توضیح داد: طبق دستور وزیر بهداشت و بخشنامه ارسال شده، واکسیناسیون اساتید حوزه و دانشگاه، معلمان، کارکنان مدارس، رانندگان سرویس مدارس، خبرنگاران و کارکنان صدا و سیما، زندانیان، عوامل حمل و نقل بین جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی، تمامی افرادی که در فرودگاه ها، خطوط راه آهن و در جاده ها فعالیت می کنند؛ کارکنان بانک ها، مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک، ممیزهای بهداشتی و دفاتر خدمات سلامت، بیماران دیابتی که در سامانه سیب نام نویسی کرده اند و باقیمانده بیماران خاص و صعب العلاج نیز در دستور کار قرار دارد.

او با اشاره به اینکه طبق بخش نامه جدید وزارت بهداشت، قاضی های دادگستری نیز در اولویت برنامه ریزی واکسیناسیون قرار گرفته اند، ادامه داد: از گروه های اعلام شده، واکسیناسیون کارکنان صدا و سیما و زندانیان در شیراز از روز گذشته آغاز شد و هم اکنون نیز در حال انجام است.

 این مقام مسوول در دانشگاه با اعلام اینکه واکسیناسیون رانندگان حمل و نقل درون شهری نیز از امروز آغاز شده و هم اکنون نیز در حال انجام است، یادآور شد: با هماهنگی های انجام شده، واکسن کووید۱۹برای مشاغل پُرخطر و دیگر زندانیان استان در اختیار شبکه های بهداشت و درمان استان فارس قرار داده شده و از امروز، تزریق واکسن برای آنان نیز آغاز می شود.

دکتر همتی عنوان کرد: تلاش می شود با برنامه ریزی های انجام شده، نزدیک به ۷۰ درصد گروه های هدف مشخص شده تا هفته آینده در فارس واکسینه شوند.

با داغدار شدن ۱۶ خانواده دیگر، شمار جانباختگان ناشی از کروناویروس در فارس به ۵۱۵۳ نفر رسید!

دکتر «عبدالرسول همتی» با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۳۳۸ هزار و ۷۲۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز سه هزار و ۲۱۵ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۳۱۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

دکتر همتی در ادامه با اعلام جان باختن ۱۶ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را پنج هزار و ۱۵۳ نفر اعلام کرد.

او با بیان اینکه در بحران کرونا، بهترین را جلوگیری از انتشار کروناویروس و یاری مدافعان سلامت، تعهد عمومی به رعایت اصول بهداشتی و خودمراقبتی است، از مردم خواست تا با استفاده مداوم از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی از دیگران و شستشو و ضدعفونی کردن مرتب دستها را جدی تر بگیرند.

 

بیشتر بخوانید:

نشانی مراکز و آخرین اطلاعات مربوط به واکسیناسیون در شیراز ؛ ۳ مهرماه
یک اشتباه عجیب ویتامین D را بی اثر می‌کند
عکس یادگاری علی لندی در شیراز که آسمانی شد+تصاویر

ثبت دیدگاه