• ۲۵ / بهمن ۱۳۹۹ / ۲۲:۵۵
  • شناسه خبر : 45364

جزئیات ورود سامانه بارشی جدید و بارش شدید باران در برخی مناطق کشور

کارشناسی سازمان هواشناسی گفت: از اواخر روز دوشنبه سامانه بارشی از سمت غرب وارد کشور می‌شود که سبب بارش باران در مناطق شمالی و غربی خواهد شد.

کارشناسی سازمان هواشناسی گفت: از اواخر روز دوشنبه سامانه بارشی از سمت غرب وارد کشور می‌شود که سبب بارش باران در مناطق شمالی و غربی خواهد شد.
 به گزارش اول فارس ، صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی کشور با بیان اینکه امشب در ارتفاعات استان های ساحلی خزر بارش پراکنده و خفیف پیش بینی می شود گفت: دریای خزر تا صبح یکشنبه نسبتا مواج است.

او ادامه داد: تا روز دوشنبه در سایر مناطق کشور جوی آرام خواهیم داشت که این پایداری جو در شهرهای صنعتی و پر جمعیت با افزایش غلظت آلاینده های جوی همراه خواهد بود.

ضیائیان توضیح داد:از اواخر دوشنبه و روز سه شنبه سامانه بارشی از سمت غرب وارد کشور می شود که برخی نقاط استان های واقع در شمال غرب، غرب به تدریج دامنه های زاگرس مرکزی و البرز مرکزی را تحت تاثیر قرار می دهد‌.

او اظهار کرد: روز چهارشنبه سامانه بارشی تقویت شده و در مناطق شمال غرب ،غرب، جنوب غرب، استان های واقع در دامنه های البرز مرکزی سبب بارش باران و رعدو برق می شود و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف انتظار می رود.

ضیائیان با تاکید بر اینکه روز پنجشنبه علاوه بر دامنه های البرز مرکزی، شمال شرق کشور متاثر از این سامانه خواهد شد گفت: شدت بارش در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در استان های واقع در غرب و در دامنه های زاگرس مرکزی و البرز مرکزی است.

او بیان کرد: روزهای دوشنبه و سه شنبه در غرب و جنوب غرب کشور وزش باد شدید رخ خواهد داد و در برخی نقاط خوزستان، کرمانشاه و ایلام گرد و  خاک پیش بینی می شود.

ضیائیان اظهار کرد: روزهای سه شنبه و چهارشنبه وزش باد گرم جنوبی در استان های ساحلی خزر و اردبیل رخ خواهد داد که پیامد آن ذوب برف و احتمال وقوع بهمن در دامنه های البرز مرکزی است.

ضیائیان درباره  وضعیت آب وهوای تهران هم گفت: آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری است و بیشترین دمای هوا به ۱۹ درجه و کمترین آن به ۸ درجه می رسد.

ثبت دیدگاه