• ۲۹ / تیر ۱۴۰۰ / ۱۷:۱۰
  • شناسه خبر : 61516

جزئیات ورود و فعالیت سامانه جدید بارشی به استان فارس

مدیرکل هواشناسی استان فارس گفت: از امروز بعدازظهر فعالیت سامانه جدید بارشی در استان آغاز و تا دوم مرداد در آسمان استان حاکم است.


 
به گزارش گروه محیط زیست اول فارس، مهرداد قطره سامانی با اعلام هشدار زرد  و نفوذ سامانه جدید بارشی دیگر به استان فارس اظهار داشت: این سامانه از عصر امروز سه‌شنبه با رگبار باران و رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد با احتمال تگرگ در برخی نقاط نیمه‌جنوبی و غرب استان همراه خواهد بود.

وی افزود: برای فردا چهارشنبه ۳۰ تیرماه از بعدازظهر انتظار رشد ابر و رگبار و رعد و برق را داریم که در مناطق مستعد با احتمال تگرگ پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی فارس بیان کرد: این سامانه بارشی تا شنبه دوم مردادماه در آسمان استان حاکم است که با رشد ابر، رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و احتمال تگرگ در برخی نقاط جنوب و نیمه‌غربی استان همراه است.

قطره سامانی اثر این مخاطره را احتمال بروز خسارت به تاسیسات سبک، آسیب به سازه‌های موقت، گلخانه‌ها، تابلو‌های تبلیغاتی، شکستن درختان فرسوده، سقوط اجسام از ارتفاع در کارگاه‌های ساختمانی اعلام کرد و توصیه کرد که در عبور از مجاورت ساختمان‌های نیمه‌کاره جوانب احتیاط رعایت شود.

وی تصریح کرد: توقف نکردن در حاشیه رودخانه و مسیل‌ها، احتیاط در چرای دام در مسیل‌ها و مناطق مرتفع و احتیاط در فعالیت کوهنوردی توصیه می‌شود.

بیشتر بخوانید:

وضعیت بحرانی استان فارس بر اثر خشکسالی ۱۴۰۰+آمار
کشف۱۲ هزار عقرب در یک خانه مسکونی در استان فارس
جزئیات ورود یک سامانه بارشی به استان فارس

ثبت دیدگاه