• 14 / مهر 1401 / 14:00
 • شناسه خبر : 95898

جزئیات کامل افزایش حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری+سند

بر اساس بند ۲ ماده واحده لایحه افزایش حقوق کارمندان، پرداختی بازنشستگان و مشترکان صندوقهای لشکری و کشوری حداقل ۹۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت.

تسنیم: لایحه “متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشگری”، که از سوی رئیس جمهور امضا و به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد، شامل ماده واحده و هفت بند است. در بند یک ماده واحده آمده است، (۳۰۰۰) امتیاز برای کارمندان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و معادل ریالی امتیاز مذکور برای کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت ـ مصوب ۱۳۷۰ ـ و سایر مشمولین جزء (۱) بند (الف) تبصره (۱۲) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور (به‌استثنای مشمولان قانون کار) و (۲۱۰) امتیاز برای اعضای هیئت‌ علمی و قضات، ‌با عنوان متناسب‌‌سازی حقوق، به‌صورت ثابت در احکام کارگزینی و قراردادهای آنان درج می‌شود.

افزایش ۹۰۰ هزار تومانی حقوق بازنشستگان

بر اساس بند ۲ این ماده واحده،  حقوق مشمولین جزء (۲) بند (الف) تبصره (۱۳) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور شامل بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی، ‌مبلغ نه میلیون (۹/۰۰۰/۰۰۰) ریال افزایش پیدا خواهد کرد.

افزایش ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی حق عائله مندی کارکنان

در بند سه ماده واحده مذکورامده است، در اجرای ماده (۱۶) این قانون کمک‌هزینه اولاد و حق عائله‌مندی تمامی گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر در دستگاه‌های مذکور در ماده (۲۹) قانون برنامه توسعه ششم پنج‌ساله ششم و همچنین نیروهای مسلح، ‌وزارت اطلاعات، سازمان انرژی اتمی ایران (به‌استثنای مشمولان قانون کار) از قبیل کارکنان کشوری و لشکری، اعضای هیئت‌ علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی و قضات و بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی، در صورت تصویب مجلس به‌ترتیب به‌میزان صددرصد (۱۰۰%) و پنجاه‌درصد (۵۰%) افزایش می‌یابد.

افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی

براساس لایحه پیشنهادی دولت مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور با میزان ده درصد (۱۰%) و مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور که در دهک‌های درآمدی (۱) و (۲) و (۳) هستند به‌میزان پنج درصد بیشتر افزایش می‌یابد.

فال حافظ امروز ۱۵ مهر با تفسیر دقیق و زیبا

 


کلیک کنید 

عضو کانال اول فارس در پیام رسان ایتا شوید


عضو کانال اول فارس در پیام رسان سروش شوید


عضو کانال اول فارس در پیام رسان بله شوید


عضو کانال اول فارس در پیام رسان گپ شوید

بیشتر بخوانید:

چند باور حقوقی غلط که باید درست آنها را بدانید
نحوه تقسیم طلاهای مادر بعد از فوت و ارث برادر مجرد و متاهل
واریز ۲ ماه معوقه افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان دولت در آبان

ثبت دیدگاه

 • قاسم جاسم

  تاریخ : ۱۴ - مهر - ۱۴۰۱

  تا دیروز ۳۸%به اضافه ۶۵۰هزار تومان ثابت بود حالا شد ۹۰۰ هزار تومان این پول چه دردی از ما دوا می‌کنه آخه بخدا که با این حقوق ها تا ۲۰ ماه هم نمیتونم طاقت بیارم تا خرخره زیر قرضم با این گرونی سره کارم نمیتونم برم ۵ ملیون حقوق میگیرم فقط ۳ ملیون اجاره میدم


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۵ - مهر - ۱۴۰۱

  بیایید برای جلوگیری از گرانی هر روز و هرساعت فکری بکنیدوگرنه افزایش حقوق به پای این گرانی سرسام آور نمی رسد.گرانی پدر ما را در آورده کجای کاری بی عقلها!


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۵ - مهر - ۱۴۰۱

  من خانم شاغل دارای ۳ فرزند با ۲۰ سال سابقه کار هستم ، قرارداد کارمعین دارم ، و بیمه تامین اجتماعی ، لطفا برای خانم ها هم حق اولاد درنظر بگیرین چرا که بار اصلی وظیفه تربیت و نگهداری از کودک تماما برعهده مادر است و مادر شاغل بی نهایت مشکلات را می بایست با وجود فرزند جدید تحمل کند ، این خولسته حداقل دلگرمی هست برای او تا بخشی از هزینه های بالای فرزنداوری را پوشش دهد و همچنین برابری دریافتی حقوق او با همکار اقا مشابه شرایط خودش ، جای هرگونه تبعیض و بی عدالتی را ازبین خواهد برد. حتما که نباید خانم بی سرپرست باشد یا سرپرست معلول داشته باشد که شما حق اولاد پرداخت کنید، لطفا در قانون تجدید نظر کنید و برای تمامی خانمهای شاغل حق اولاد در نطر بگیرید تا کمکی شود به طرح فرزند اوری و گوشه ای از دغدغه های مادر شاغل برطرف شود


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۵ - مهر - ۱۴۰۱

  ۹۰۰تومن شدپولی.به گدامیدی.حقوق۶میلیون تومنی یک کارمند۱۳سال کار.انصافه خداوکیلی ایقدربایدباشه.خیرنیبینین انشالله