• ۱۴ / اسفند ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۹
  • شناسه خبر : 46903

جزئیات کلاهبرداری ۷۰۰ میلیونی از طریق پک لاغری در استان فارس

کلاهبرداری که با درج آگهی کذب در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به 700 میلیون ریال کلاهبرداری از شهروندان کرده بود دستگیر شد

رییس پلیس فتا استان فارس از دستگیری کلاهبرداری که با درج آگهی کذب در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به ۷۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری از شهروندان کرده بود، خبرداد.

به گزارش اول فارس ، سرهنگ “حشمت سلیمانی”با اعلام این خبر اظهار داشت: مردی میانسال با مراجعه به پلیس فتا بیان داشت که در یکی از صفحات اینستاگرام با یک آگهی تحت عنوان فروش پک چای‌های لاغری برخورد کرده و ضمن برقراری تماس با فرد تبلیغ کننده، مبلغ ۳۰ میلیون ریال وجه به عنوان بیعانه به حساب وی واریز و پس از آن دیگر جوابگوی تماس تلفنی نبوده است.

وی گفت: باتوجه به حساسیت پرونده، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت که با اقدامات فنی صورت گرفته مشخص شد این فرد با همین شگرد از چندین نفر دیگر در مجموع ۷۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده است که در نهایت، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و طی هماهنگی با دستگاه قضایی دستگیر شد.

رییس پلیس فتا استان فارس افزود: متهم در اظهارات خود هدف از این کار را کسب درآمد بیان داشت و اشاره کرد که برخی از شهروندان به واسطه قیمت پایین و به دلیل طمع ورزی و از روی اعتماد نابجا، اقدام به واریز وجه به عنوان پیش پرداخت می‌کنند.

سرهنگ سلیمانی خاطر نشان کرد: کاربران هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها را نخورند و تا زمان دریافت کالا و یا انجام خدمات از طرف فرد درج کننده آگهی، مبلغ یا مبالغی را به حساب وی واریز نکنند.

وی از شهروندان خواست تا در خصوص خرید از سایت‌های خرید و فروش دقت کافی را داشته باشند و در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir  با کارشناسان ما در میان بگذارند.

عضو کانال تلگرام اول فارس شوید

ثبت دیدگاه