• ۱۲ / اسفند ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۲
  • شناسه خبر : 46752

جزئیات کلاهبرداری ۹ میلیاردی فروشنده دوره گرد در سراسر کشور

رئیس پلیس فتا استان مازندران از شناسایی و دستگیری سارق اینترنتی که موفق شده بود به روش اسکیمر بیش از 9 میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کند توسط پلیس فتا استان مازندران ، خبر داد.

به گزارش اول فارس ، سرهنگ سامع خورشاد رئیس پلیس فتا استان مازندران  در تشریح این خبر اعلام کرد:  در پی مراجعه تعدادی از هموطنان به مراجع قضائی و انتظامی استان مازندران مبنی بر برداشت غیرمجاز وجه از حساب آنان، موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه ماموران مشخص شد، کارت‌های بانکی مال باختگان توسط کلاهبرداران به وسیله دستگاه اسکیمر کپی برداری شده و از این طریق به وجوه آن ها دسترسی پیدا کرده‌اند.
این مقام انتظامی ادامه داد: پس از بررسی های تخصصی مهندسین سایبری پلیس فتا پایتخت متهم شناسایی شده و هویت آن ها برای پلیس محرز شد و پس از تشریفات قضایی مجرم در یکی از شهرستان‌های حومه تهران در حال پولشویی وخرید دلار و طلاء دریکی از صرافی‌ها  دستگیر شد.

سرهنگ خورشاد بیان داشت: با انتقال متهم به پلیس فتا استان مازندران ،این شیاد مجازی به جرم خود اعتراف کرده و به کپی کردن بیش از ۷۶ کارت عابر بانک در پوشش یک فروشنده سیار در نقاط مختلف کشور برداشت ۹۳ میلیارد ریال از این طریق اعتراف کردند.

این مقام مسئول در توصیه به هم‌وطنان گرامی در خصوص خرید از دستگاه پوز تأکید کرد: بعد از کشیدن کارت در دستگاه‌های کارت‌خوان، رمز الزاماً توسط مشتری باید وارد شود. در این صورت حتی اگر اطلاعات کارت‌بانکی کپی شده باشد، رمز بانکی همچنان در اختیار دارنده کارت خواهد بود و امکان برداشت برای مجرمین امکان‌پذیر نخواهد بود.
سرهنگ‌ خورشاد اشاره کرد:متهم با تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی گردید .

رئیس پلیس فتا استان مازندران از کاربران خواست:تا در صورت برخورد با محتوای مشکوک و مجرمانه با مراجعه به سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir  در قسمت مرکز فوریتهای سایبری به همکاران ما گزارش دهند تا برخورد قانونی با گردانندگان این سایت ها و صفحات اجتماعی صورت بگیرد.

ثبت دیدگاه