• ۲۰ / اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۳:۰۸
  • شناسه خبر : 53420
در پی درج آگهی فروش خودروهای مناقصه‌ای

جزئیات یورش ماموران پلیس فارس به یک طلافروشی در همدان

رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری مردی میانسال خبر داد که با درج آگهی فروش خودروهای مناقصه‌ای در سایت‌های واسطه‌گر اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌‌کرد.

به گزارش اول فارس، سرهنگ “حشمت سلیمانی” با اعلام این مطلب بیان کرد: در پی شکایت ۲ نفر از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری با مشاهده آگهی فروش خودرو در یکی از سایت‌های واسطه‌گر و پرداخت مبلغ ۸۰۰ میلیون ریال به حساب فرد تبلیغ کننده به عنوان بیعانه، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: در بررسی‌های بیشتر مشخص شد فرد تبلیغ کننده خود را به دروغ کارمند دادگستری معرفی و حدود ۵۰ نفر شهروند با وی تماس و پس از واریز وجه نقد به عنوان بیعانه، دیگر جوابگو تماس تلفن متقاضیان نبوده است.

رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند متهم را در استان همدان شناسایی و پس از اخذ نیابت قضائی وی را در یک عملیات ضربتی هنگام خرید در یک مغازه طلافروشی دستگیر و به استان فارس انتقال دهند.

سرهنگ “سلیمانی” با بیان اینکه متهم در بازجویی اولیه به ۵ میلیارد ریال کلاهبرداری از ۵۰ شهروند اقرار کرد، عنوان داشت: وی پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شد.

وی به شهروندان توصیه کرد هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها را نخورند و تا زمان دریافت کالا و یا انجام خدمات از طرف فرد درج کننده تبلیغات، هیچ وجه نقدی را واریز نکنند.

این مقام سایبری از هموطنان خواست در صورت برخورد با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir و یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ با کارشناسان ما در میان بگذارند.

بیشتر بخوانید:

کارگردان و بازیگر باسابقه تئاتر استان فارس درگذشت
آخرین وضعیت موجودی آب در سدهای استان فارس
در خواست دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس برای بازشدن فضای مطالبه‌گری از رفتار مسئولان

ثبت دیدگاه