• 21 / دی 1398 / 17:01
  • شناسه خبر : 19946
  • منبع خبر: خانه ملت

جزییات افزایش «پلکانی معکوس» حقوق کارکنان

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، گفت: علاوه بر افزایش ۱۵ درصدی با استفاده از روش پلکانی نزولی، حقوق کارکنان به کف حقوق در نظر گرفته شده، افزایش پیدا می‌کند.

نتیجه تصویری برای کارکنان دولت فقر

به گزارش اول فارس، محمدباقر نوبخت  در خصوص افزایش پلکانی حقوق کارمندان، گفت: به صورت متوسط منابع افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارمندان دولت در لایحه بودجه سال ۹۹ دیده شده است اما سناریوی برای عملکرد افزایش حقوق پلکانی کارمندان نیز در نظر گرفته‌ایم.

نوبخت افزود: به صورت مثال در راه‌کار افزایش پلکانی حقوق کارکنان دولت کف حقوق ۳ میلیون تا ۲ میلیون ۷۰۰ هزار تومان در نظر گرفته می‌شود که باید به صورت پلکانی نزولی افرادی که کمتر از میزان مشخص شده حقوق دریافت می‌کنند به این حداقل برسند.

وی ادامه داد:حقوق افرادی که بیش از سقف تعیین شده است ۱۲ درصد افزایش پیدا کند و ۳ درصد دیگر به حقوق افرادی که زیر سقف مشخص شده است تخصیص داده شود.

این عضو کابینه دولت دوازدهم با بیان اینکه سناریو های متفاوتی را در نظر داریم که در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ درنظر گرفته شده است، تصریح کرد: هر تصمیمی که در زمینه افزایش پلکانی حقوق کارکنان در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه و صحن علنی مجلس مورد تصویب قرار بگیرد اجرا می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:

جزئیات اصلاحیه مصوبه ضریب حقوق کارمندان دولت در سال ۱۴۰۰
نحوه افزایش حقوق سال ۱۴۰۰ کارمندان قراردادی، پیمانی و رسمی
نحوه افزایش حقوق کارکنان دولت و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

ثبت دیدگاه