• 28 / آبان 1401 / 9:22
  • شناسه خبر : 98193
روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی به حوادث اخیر پرداخته و نوشته:

جمهوری اسلامی: شجاع باشید و خواسته های مشروع معترضان را برآورده کنید

روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی به حوادث اخیر پرداخته و نوشته است؛حکمرانان باید به خواسته‌های مردم که چیزی غیر از حقوق مشروعشان نیست تن در دهند و برآورده ساختن آنها را به فردا موکول نکنند.

در بخشی از این یادداشت آمده است:

در چنین وضعیتی، وظایفی برعهده تمام ایران‌ دوستان است که نباید از آنها غفلت شود.

۱- صحنه‌ گردانان، این روزها دیگر کاری به مطالبات ناراضیان ندارند و با اصل و اساس موجودیت ایران درافتاده‌اند. آنها اکنون تمامیت ارضی این کشور را هدف قرار داده‌اند. تردیدی وجود ندارد که مردم هیچیک از استان‌های مرزی ما خواستار تجزیه نیستند و ایران یکپارچه را با جان و دل دوست دارند ولی در وقایع روزهای اخیر نشان داده شد که صحنه ‌گردانان کاری به خواست مردم این استان‌ها ندارند و با ایران یکپارچه مشکل دارند.

۲- هرچند برای وفاداران به نظام جمهوری اسلامی، حفاظت از این نظام یک وظیفه است و پی‌گیری مطالبات مرتبط با سالم نگهداشتن آن از آفات و انحرافات، ضرورت دارد ولی در شرایطی که کشور با خطر تجزیه مواجه است همه باید اولویت را به مقابله با این خطر بدهند و یکپارچه و متحد با خطرسازان مبارزه کنند.

از گفته‌ها و نوشته‌های بعضی از وفاداران به نظام که ممکن است به دلایلی با حکمرانان فعلی مشکل داشته باشند اینطور فهمیده می‌شود که این اولویت را یا درک نکرده‌اند و یا روحیه رقابت سیاسی مانع پذیرفتن آن شده است.

آنان بگونه‌ای در برابر اغتشاشات موضع می‌گیرند که گوئی به جای اندیشیدن به مصالح کشور، به ضربه خوردن رقیب می‌اندیشند. این حضرات باید بدانند که رقابت را در زمانی که اصل و اساس در خطر است باید کنار گذاشت و با تمام توان باید به صورت یکپارچه و متحد درصدد حفاظت از منافع ملی برآمد.

۳- در طول چهار دهه گذشته، حوادث تلخ زیادی را شاهد بودیم که دخالت‌های بیگانگان هم در تعدادی از آنها مشهود بود ولی در هیچیک از آن موارد، هماهنگی بالائی که اکنون میان آنان وجود دارد، دیده نشده بود کمااینکه شبکه‌های تلویزیونی کثیف و جیره‌خوار آنها نیز همین هماهنگی را در دشمنی با ایران نشان می‌دهند. این هماهنگی بی‌نظیر و یا لااقل کم‌نظیر باید به تمام ایران ‌دوستان بفهماند که دشمن برای بلعیدن کشور دندان تیز کرده است.

در برابر دشمن بی‌رحم که برایش این جناح و آن جناح تفاوتی ندارد و او اصل موجودیت کشور را هدف قرار داده است، تردید روا داشتن از هیچ جناح و جمع و قشر و جریانی پذیرفته نیست.

۴- حکمرانان هم باید به خواسته‌های مردم که چیزی غیر از حقوق مشروعشان نیست تن در دهند و برآورده ساختن آنها را به فردا موکول نکنند. کمک گرفتن از صاحبان تجربه برای حل مشکلات اقتصادی، مشارکت دادن صاحبان افکار و سلایق مختلف در سرنوشت کشور در چارچوب قانون اساسی، تجدید نظر در سیاست خارجی، کوتاه ساختن دست افراطیون از تصمیم‌ سازی‌ها و مدارا با معترضین، خواسته‌های مشروع مردمی هستند که همواره با تمام امکانات برای سربلندی ایران فداکاری کرده‌اند. حکمرانان، شجاعانه این خواسته‌ها را برآورده کنند و بدانند که پذیرفتن مطالبات مشروع مردم، از ویژگی‌های مدیریت کارآمد است.

بیشتر بخوانید:

برچسب‌ها:

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • باهر

    تاریخ : ۲۸ - آبان - ۱۴۰۱

    با این لختی که در تصمیم گیری برای برطرف کردن خواسته های بحق مردم معترض وجود دارد و با آن شدتی که در.. و …گری توده مردم وجود دارد بطور حتم خیلی زود ،دیر خواهد شد و آنوقت اذعان کردن به شنیدن صدای مردم فقیر و بیکار و گرسنگان بی ایمان کرده هیچ سودی نخواهد داشت و دیگر نمی توان سیل خروشان پابرهنه ها را سد و انها قانع کرد.