• ۲۶ / تیر ۱۴۰۰ / ۱۳:۰۲
  • شناسه خبر : 61103

جوابیه شرکت سیمان فارس نو در باره” حقوق نجومی هیئت مدیره یک شرکت شستا در استان فارس”

شرکت سیمان فارس نو(سهامی عام) با ارسالی مطلبی چنین نوشت:با توجه به ادعاهای کذب مطرح شده، آن هم در سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها ، توسط برخی افراد با اهداف نامعلوم، لازم می دانیم موارد به شرح ذیل را اعلام نماییم:

در پی درج خبری به نقل از خبرگزاری تسنیم در پایگاه خبری اول فارس با عنوان” افشای حقوق نجومی هیئت مدیره یک شرکت شستا در استان فارس ” در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ روابط عمومی شرکت سیمان فارس نو با انتشار متن زیر چنین نوشته است:

جوابیه شرکت سیمان فارس نو(سهامی عام)

با توجه به ادعاهای کذب مطرح شده، آن هم در سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها ، توسط برخی افراد با اهداف نامعلوم، لازم می دانیم موارد به شرح ذیل را اعلام نماییم:

  • دستاوردهای مالی شرکت سیمان فارس نو درسال ۱۳۹۹

بارهنمودهای رهبر معظم انقلاب، درسال جهش تولید(سال ۱۳۹۹) علیرغم تمامی کمبودها و مشکلات خصوصاً در زمینه تأمین انرژی (گاز، برق و مازوت)، همینطور مشکل تأمین قطعات به دلیل تحریم های ظالمانه و مشکلات صادرات کالا، این شرکت موفق به تولید سیمان به میزان ۱٫۱۰۷٫۵۳۰ تن سیمان و افزایش تولید به میزان ۱۳ درصد شد. با وجود تمامی مشکلات و موانع و با تاکیدها و حمایت های مدیران محترم عامل شستا و سیمان تأمین، شرکت موفق به کسب سود عملیاتی به مبلغ .۱٫۳۴۳٫۲۹۱ میلیون ریال شد که نسبت به سال قبل شاهد رشد ۴۸ درصدی بودیم.

  • حقوق ومزایای اعضای موظف هیئت مدیره

در این شرکت  مطابق قانون شرکتهای عمومی غیر دولتی و بسیار پایین تر از اعداد اعلامی، مبالغ تعیین و پرداخت شده است. ضمناً هیچگونه پاداش تحت هرعنوان مانند بهره وری، کارانه و غیره  شامل اعضای هیئت مدیره نشده و حق حضور اعضاء غیر موظف نیز هر سال توسط مجمع عمومی عادی سالیانه تعیین می گردد. به اطلاع می رساند حق حضور اعضاء غیر موظف در سال ۱۳۹۹ مبلغ ۲۱ میلیون ریال و توسط مجمع عمومی عادی سالیانه برای سال مالی ۱۳۹۹ تعیین شده بود. این مبلغ در ازای حضور در جلسات هیئت مدیره و به صورت ماهیانه پرداخت می شود.

  • سوابق مدیر عامل

مدیرعامل این شرکت، آقای احمد شریفی، دارای ۲۴سال سابقه در صنعت سیمان در رده های مختلف می باشند.  به علاوه در سوابق ایشان، سابقه عضویت در سمت غیر موظف هیئت مدیره چندین شرکت سیمانی و مدیر عاملی شرکت های سیمان سفید نی ریز و همچنین سیمان بهبهان نیز وجود دارد.

  • محل سکونت مدیرعامل

مدیر عامل این شرکت حدود۳۶ سال در استان فارس سکونت داشته و دارای منزل شخصی می باشند و از هیچگونه امکانات شامل منزل سازمانی و یا هتل استفاده نکرده و نمی کنند.

  • پرداخت حقوق و مزایا و بهره وری کارکنان وکارگران

علیرغم وجود مشکلات متعدد، شامل قطعی برق و گاز، این شرکت حتی یک روز نیز تعطیلی نداشته (حتی در سال جاری که دچار قطعی برق و کاهش شدید تولید می باشیم)، تمامی پرداختهای مربوطه  بدون حتی یک روز تاخیر پرداخت شده و  می شود. ضمناً در این دوسال با توجه به رشد تولید و سودآوری، ضمن اعمال تمامی افزایش های قانونی براساس قانون کار، پاداش بهره وری کارگران افزایش قابل توجهی(بیش از ۴۰ درصد) داشته است.

با عنایت به موارد مطروحه فوق و مدارک و مستندات موجود و براساس قوانین جمهوری اسلامی ایران، شرکت سیمان فارس نو(سهامی عام) این حق را خواهد داشت تا در مقابل هرگونه ادعای احتمالی کذب و خلاف واقع علیه کسانیکه بدون مطالعه اطلاعات غلط منتشر و تشویش اذهان عمومی می کنند، اقدامات قانونی را انجام و پیگیری نماید.

باتشکر- شرکت سیمان فارس نو

بیشتر بخوانید:

رکورد سودآوری بی سابقه شرکت سیمان فارس از بدو تاسیس تاکنون
جوابیه سیمان فارس در باره” حقوق نجومی هیئت مدیره یک شرکت شستا در استان فارس”
جوابیه سیمان سفید نی ریز در باره” حقوق نجومی هیئت مدیره یک شرکت شستا در استان فارس”

ثبت دیدگاه