• 03 / خرداد 1401 / 15:27
 • شناسه خبر : 84628

حسین عبدالباقی مالک متروپل آبادان کشته شد

در پی وقوع حادثه ناگوار ریزش ساختمان تجاری متروپل در آبادان، دستگاه قضایی بلافاصله برای بررسی علل حادثه، پرونده قضایی تشکیل داد.

به گزارش اول فارس ، مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: در پی وقوع حادثه ناگوار ریزش ساختمان تجارب متروپل در آبادان، دستگاه قضایی بلافاصله برای بررسی علل حادثه، پرونده قضایی تشکیل داد و در همین راستا نیز دادستان کل کشور در دستوری خطاب به دادستان اهواز بر رسیدگی سریع و برخورد قاطع با متخلفین، تاکید کرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان گفت: تاکنون ۱۰ نفر از متخلفان پروژه و مسببان حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان با دستور قضایی بازداشت شده‌اند.

صادق جعفری چگنی در گفت‌وگو با میزان درمورد جزییات ریزش ساختمان ۱۰ طبقه اداری -تجاری متروپل آبادان اظهار کرد : بازداشت شدگان این حادثه ۱۰ نفر شامل شهردار فعلی آبادان و دو شهردار سابق و نیز تعدادی از کارکنان شهرداری و ناظران این پروژه هستند و در جهت برخورد با سایر متخلفان، دستور بازداشت تعداد دیگری نیز صادر شده است.

وی افزود: مالک و پیمانکار اصلی ساختمان که از متهمان بوده و دستور بازداشت وی نیز صادر شده بود و در جریان ریزش ساختمان در محل حضور داشت در جریان این حادثه جان خود را از دست داد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان بیان کرد: همه اجساد جهت تعیین هویت، به پزشکی قانونی منتقل شده‌اند.

جعفری چگنی تصریح کرد: با دستور دادستان کل کشور مبنی بر نظارت مستقیم بر موضوع، بلافاصله در محل حاضر و اکنون به همراه دادستان شهرستان آبادان در محل حاضر هستیم.

وی افزود: عملیات آواربرداری از ساختمان ادامه دارد و امنیت عمومی جهت حفاظت از اموال مردم در محل و فروشگاه‌های اطراف تامین شده است.

 این در حالی است که  روز گذشته یکی از خبرگزاری‌های کشور خبری منتشر کرد مبنی بر اینکه مالک و پیمانکار ساختمان متروپل آبادان با دستور دادستان آبادان دستگیر شده است، این در حالی است که دادستانی دستور دستگیری این فرد را صادر کرده بود و اظهار نظری درخصوص دستگیری مالک ساختمان نداشته ‌و در همان خبر آن خبرگزاری نیز صرفا در تیتر اشتباه صورت گرفته است و مراجعه به متن و محتوای همان خبر روشن می‌کند که در آن زمان دستور بازداشت مالک و پیمانکار صادر شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان افزود: باتوجه به‌ کشف اسناد هویتی حسین عبدالباقی، مالک برج متروپل و یکی از متهمان اصلی پرونده در البسه‌ یکی از قربانیان حادثه که غیر قابل تشخیص بوده، دستورات مقتضی جهت تشخیص هویت متوفی از طریق واحد تشخیص هویت فراجا و پزشکی قانونی صادر شد که در نهایت هویت وی مورد تایید قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

برچسب‌ها:

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

 • حصین

  تاریخ : ۳ - خرداد - ۱۴۰۱

  دروغه بخدا دروغه


 • امیر

  تاریخ : ۳ - خرداد - ۱۴۰۱

  مالک از خودتونه فراریش دادین شیطونا،مثل طبری


 • حسین

  تاریخ : ۳ - خرداد - ۱۴۰۱

  مالک از خودتونه فراریش دادین شیطونا،مثل طبری،الکی نگو دیدگاه تکراریه


 • امین

  تاریخ : ۳ - خرداد - ۱۴۰۱

  معلوم شد پای خیلی اقا زاده ها و کله گنده ها گیره و باید ایشون رو فراری بدت


 • زهرا

  تاریخ : ۳ - خرداد - ۱۴۰۱

  دورغه
  یه مدت دیگه مشخص میشه که تو کشورهای خارجی داره زندگی میکنه


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - خرداد - ۱۴۰۱

  شاید فرارش دادن پول دار پولش می گیرند دیه مردم می دن هویت دیگه بهش می دن از کجو معلوم اینهمه ساختمان داره همون لحظه اونپا بوده همش دروغه اموالش براداشتن فرارش دادن با هوبت دیگه


 • خادمیان

  تاریخ : ۳ - خرداد - ۱۴۰۱

  چاه کن همیشه ته چاه است.
  مَن حَفَرَحُفره لِاخیه وَقَعَ فیها.


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - خرداد - ۱۴۰۱

  اخبارشما کلا د روغ هست زور نزنین خودتون کشتینش بیچاره ،و


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - خرداد - ۱۴۰۱

  اگر،راست،میگین،مرده،جسدش،بزارین،تو،خبرها،تا،مردم،باور،کنن


 • رضا

  تاریخ : ۳ - خرداد - ۱۴۰۱

  اگر،راست،میگین،مرده،جسدش،بزارین،تو،خبرها،تا،مردم،باور،کنن


 • بوف کور

  تاریخ : ۴ - خرداد - ۱۴۰۱

  … الحمدالله فیلمی که از ساختمان بیرون آمده هست و وویس…. که که جسد ایشان نسیت بیرون درز کرده میخواستند حواس مردم از گرانی پرت کنند