• 27 / دی 1400 / 10:04
 • شناسه خبر : 71969

حقایقی تازه در باره استفاده از لپ تاپ در یونان باستان

در زیر این شیء عجیب دو سوراخ میبیند که طرفداران سفر در زمان گفتند که این‌ها همان پورت‌های USB هستند، ولی مخالفان آن‌ها گفتند که این فقط یک جایی برای نگه داشتن یک سری وسایل به مانند چوب بوده!
در این گزارش به بررسی عکسی که وجود لپ تاپ در یونان باستان را مطرح می‌کند، پرداخته شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، یونان و مصر باستان عجایب بسیاری را در گذشته خود جای داده‌اند؛ برای مثال مومیایی‌ها و اهرام مصر از جمله کشفیاتی هستند که دانشمندان با گذشت سال‌ها هنوز هم در حل معمای آن‌ها ناتوان مانده‌اند.

اگر دقت کرده باشید، عده‌ای از مردم خیلی علاقه دارند که آثار و اشیاء تاریخی را به تکنولوژی امروزی ربط دهند. برای مثال همین لپ تاپ در یونان باستان که در نگاه اول غیرممکن به نظر می‌رسد؛ و یا مثلا به عکس زیر دقت کنید:

اگر شما پیگیر خبر‌های سفر در زمان باشید، حتما این عکس را قبلا دیدید. تقریبا همه میگفتند که این عکس نشان دهنده این موضوع است که یک مسافر زمان به دوران مایا‌ها رفته و این دستگاه را در اختیار امپراطور مایا گذاشته.

ولی فارغ از یک لحظه تفکر! البته درست است که ما اعتقاد داریم سفر کردن در گذشته و آینده قطعا یک روزی رخ میدهد و البته شاید همین الان وجود داشته باشد؛ ولی دلیل نمی‌شود که هر چیزی را به آن ربط دهیم!

تصویر بالا درواقع هنر گرانبهای مایا را به نمایش گذاشته؛ مفهوم این اثر باستانی هم به این معنی که فرد فوت شده در زمان مرگ، در حال فرود به دنیای زیرین است!

نمونه‌های زیادی از این قبیل وجود دارد که البته امروز میخواهیم به بررسی یکی از آن‌ها بپردازیم! یعنی عکسی که گفته شده لپ تاپ در یونان باستان است!

در این گزارش میخواهیم این موضوع را بررسی کنیم که واقعا این عکس یک لپ تاپ است یا نه! در ادامه با ما همراه باشید.

خب شما در تصویر بالا یک اثر باستانی مربوط به ۱۰۰ سال قبل از میلاد را میبینید که انگار یک لپ تاپ در دست شخصیت اصلی این اثر باستانی است که دقیقا همین عکس با همین موضوع، در شبکه‌های اجتماعی غوغایی به پا کرده بود.

بیایید اول بررسی کنیم که در این تابلو چه میبینیم:

در این تابلو یک زنی بر روی یک تختی نشسته و یک خانم جوان که احتمال دارد خدمتکارش باشد، این حرف را از آنجایی میزنم که اگر به دست زنی که بر روی صندلی نشسته است دقت کنید، دستبند‌هایی با طرح مار میبینید.

جدا از این طرز نشستنش هم به گونه اربابی است! مدل مو‌های آن‌ها هم شبیه به ارباب و برده است! حالا چه ایده‌ای وجود دارد که این نظریه را رد کند؟

طبق بررسی‌های باستان شناسان، در دوران یونان باستان هیچ اشاره‌ای به برق و یا الکتریسیته نبوده؛ تنها اشاره‌ای که شده مربوط به ماهی‌های برقی است و نه چیز دیگری! بعضی‌ها هم او را فقط یک جعبه جواهرات میدادند.

اگر به عکس دقت کنید، در زیر یک شیء عجیب دو سوراخ میبیند که طرفداران سفر در زمان گفتند که این‌ها همان پورت‌های USB هستند، ولی مخالفان آن‌ها گفتند که این فقط یک جایی برای نگه داشتن یک سری وسایل به مانند چوب بوده!

با این حساب، باز هم احتمالش وجود دارد که این شی یک لپ تاپ باشد! اگر فقط از این دید نگاه کنیم، قطعا نه!

ولی شاید وقتی این ارباب این لپ تاپ را پیدا کرده، سریعا دستور داده که یک اثر هنری از او بسازند…. کسی چه میداند؟! البته یک تصویر دیگری هم وجود دارد که خیلی شبیه به این اثر است که زیر می‌بینید:

تصویر بالا باعث شده که این تئوری که لپ تاپ در یونان باستان وجود داشته، کمی کم رنگ‌تر شود!

بیشتر بخوانید:

لپ تاپ های پرفروش و زیر ۱۰ میلیون تومان در بازار
SSD راه نجات لپ تاپ های قدیمی/کدام SSD مناسب لپ تاپ شماست؟
طلاق زن جوان بدلیل تن فروشی شوهرش در قرنطینه سراسری

ثبت دیدگاه

 • طغرل

  تاریخ : ۲۷ - دی - ۱۴۰۰

  ما … ها در زمان …خان جدمان لپ تاپ و کامپیوتر داشتیم


 • حسین

  تاریخ : ۲۷ - دی - ۱۴۰۰

  این لب تاپ نیست این جعبه جواهراب است ان دوسوراخ هم در جهیه های بزرگ ک قرار می دادند یونانی ها یا هم دوسوراخ زدن یرا نگه داشت تابلو عکس اگرا نگاهی به دست زنی ک دست گذاشته رو جعبه یا همان بقول لب تاپ میفهمی ک جواهرات خواسته برداره ن چیز دیگه


 • حسین مط

  تاریخ : ۲۷ - دی - ۱۴۰۰

  این لب تاپ نیست این جعبه جواهراب است ان دوسوراخ هم در جهیه های بزرگ ک قرار می دادند یونانی ها یا هم دوسوراخ زدن یرا نگه داشت تابلو عکس اگرا نگاهی به دست زنی ک دست گذاشته رو جعبه یا همان بقول لب تاپ میفهمی ک جواهرات خواسته برداره ن چیز دیگه


 • حسین مط

  تاریخ : ۲۷ - دی - ۱۴۰۰

  دوتا سوراخ جای قفل جعبه جواهرات بوده


 • بی نام بینا

  تاریخ : ۲۷ - دی - ۱۴۰۰

  مشکل شما اینه که دیگه هیچ چیز رو باور ندارید حتی اگر جلوی چشمتون باشه یه چیزی بهش میبندی،به زودی چیزهای عجیبی خواهید دید، به نظرتون حضرت خضر چند ساله است؟ هزار و پانصد، دو هزار،؟ چطوری تا الان نمرده یا پیر و پوسیده نشده،، به نظرتون اون تصویر درب تابوت مایایی داره به فضا میره! (داره تو زمان سفر میکنه)لطفاً کسی رد نکنه که اونوقت میگم کی هستم بفهمی چقدر از زندگی رو اشتباه رفتید، هیچ چیز نشدنی نیست


 • عبدالمناف

  تاریخ : ۲۷ - دی - ۱۴۰۰

  در رابطه با سفر در گذشته و آینده گفتید که حتما رخ می‌دهد ولی من این را با صراحت به شما میگم که سفر به گذشته هرگز رخ نمی‌دهد و نخواد هم داد


 • قرآن

  تاریخ : ۲۷ - دی - ۱۴۰۰

  قطعاً درست است این یحتمل می‌تواند یک جا کفشی باشد، یا کتاب است و در آن زمانها زِ بی خِرَدی کتاب‌ها را اینگونه میگرفتند


 • امید

  تاریخ : ۲۷ - دی - ۱۴۰۰

  سلام من حرف شمارو کاملا قبول دارم و از اونجایی که خودم به وضوح یه چیزایی رو احساس کردم حرف شمارو قبول دارم بی نام بینا


 • آزاده

  تاریخ : ۲۷ - دی - ۱۴۰۰

  سلام. کی هستی؟؟؟ بی نام بیتا


 • آزاده

  تاریخ : ۲۷ - دی - ۱۴۰۰

  لابد داره جدیدترین مدل روز لباس یا جواهرات. شاید هم چیز دیگه ای رو از لپ تاپ انتخاب میکنه.😊


 • هادی حسن آبادی

  تاریخ : ۲۷ - دی - ۱۴۰۰

  منم باباتم حضرت…. بیا خونه دیگه نصفه شبه بچه.


 • هادی

  تاریخ : ۲۸ - دی - ۱۴۰۰

  خیلی دیگه توهمی تشریف دارن همش مزخرف اونکه جعبه جواهراته اونیکی هم که شاید طرح درودیوارباشه که اینم خوابیده اینجوری دراومده کردنش صفیته و نمیدونم سفربه فضا واین مزخرفات این یکی هم معلوم نیست تقاشی میکنه غذا میخوره چیکارمیکنه کردنش لپ تاپ ،اون موقه پریزبرق داشتن شارژش کنن یااینترنت خانگی داشتن روانی های توهمی


 • احمدی

  تاریخ : ۲۹ - دی - ۱۴۰۰

  برو بابا …کردی… به خدا فقط برای.. و … این کارو کردی واقعاً که باید واقعاً به شما فحش داد این کامپیوتر نیست … مردم و … این یه چیزی مثل جعبه جواهرات یا مثل صفحه‌ای از که با اون نقاشی می کنند یا یه چیزی مثل همین یا یه چیزی مینویسه برو بابا خودت میدونی خودت …فکر می کنی همه …در حالیکه خودت تو این سایت مدیر و تمام پرسنل این سایت….هستند که ما رو اینطوری …فرض کردی بی…