• 23 / تیر 1398 / 18:27
  • شناسه خبر : 9931
  • منبع خبر: ایرنا

حمله مرگبار گرگ ها به دو روستا در داراب

گرگ ها مهمان ناخواسته دو روستای هدف گردشگری داراب

 طی شب‌های گذشته گرگها به دو روستای لایزنگان و نوایگان از توابع شهرستان داراب حمله کردند و به برخی از دامداری های این استان آسیب وزیان رساندند.

به گزارش اول فارس ،محمدهادی وثوق رئیس اداره محیط زیست شهرستان داراب روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ساعت ۲ بامداد شب گذشته ۵ قلاده گرگ به روستای نوایگان حمله کرده که سبب تلف شدن ۴۰ راس گوسفند و زخمی شدن ۱۵ راس گوسفند دیگر شد.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان داراب افزود: این گوسفندان مربوط به یکی از دامداران نیک اندیش و خیر نوایگانی بوده که ارزش این چهل راس گوسفند حدود هفتاد میلیون تومان اعلام شده است.

وثوق افزود: همچنین دو شب پیش نیز گرگ به روستای لایزنگان حمله و ۱۵ رآس گوسفند به ارزش ۳۰ میلیون تومان مربوط به یک دامدار را تلف کرده است.

در صورت وارد شدن خسارت به افراد و احشام از سوی گونه‌های زیست محیطی، محیط زیست در شرایط خاص در خصوص پرداخت خسارت به آسیب دیدگان اقدام می‌کند، چنانچه تمام اقدامات حفاظتی انجام شده باشد و با توجه به نظر کارشناسان دامدار با حفظ و رعایت شرایط لازم متضرر شده باشد محیط زیست خسارت وارد شده را بر اساس نظر کارشناسان پرداخت خواهد کرد.

شهرستان داراب در فاصله ۲۵۶ کیلومتری شرق شیراز در استان فارس قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

اعتراض امام جمعه داراب به ۲۰۰ کشته و ۱۰ هزار مصدوم در جاده های این شهرستان
قایق به گل نشسته در پریشان ترین منطقه ایران+عکس
مرگ جوان ۱۶ ساله طبیعت گرد در تنگ رغز داراب+عکس

ثبت دیدگاه