• 27 / مرداد 1401 / 12:23
  • شناسه خبر : 92482

حکم جالب دادگاه علیه شهرداری پس از مرگ مرد جوان در استان فارس

رئیس دادگستری شهرستان فسا(در فاصله ۱۳۰ کیلومتری جنوب شرقی شیراز) گفت: عدم ترمیم  حفاری بخشی از بلوار شهید بهشتی فسا که منجر به واژگونی یک دستگاه موتورسیکلت و مرگ یک جوان شده بود شهرداری فسا را به پرداخت یک فقره دیه کامل به اولیای دم شخص متوفی، محکوم کرد.

به گزارش اول فارس ، حجت‌الاسلام علی خورشیدی  روز پنجشنبه اظهار داشت:  چهارم خرداد ماه سال گذشته سانحه ای دلخراش در بلوار شهید بهشتی فسا منجر به فوت یکی از جوانان این شهر و مجروح شدن دیگر سرنشین موتورسیکلت شد.

وی ادامه داد: ویدیو این سانحه  تا مدت‌ها بین مردم منتشر می‌شد و به حدی احساسات عمومی را جریحه‌دار ساخته بود که به سرعت مطالبه‌ای عمومی برای یافتن مقصر این رخداد شکل گرفت.

رئیس دادگستری فسا گفت: علت حادثه مشخص بود؛ حفر بخشی از بلوار برای انجام پروژه آب‌وفاضلاب و عدم ترمیم آن پس از اتمام پروژه سبب برهم خوردن تعادل موتوسوار شده و او را به کام مرگ کشانده بود.

وی ادامه داد:  تا مدت‌ها کشمکش بین معاونت بهره‌برداری و توسعه فاضلاب استان فارس به عنوان کارفرمای این پروژه و شهرداری فسا به عنوان پیمانکار پروژه ادامه داشت؛ ولی هیچ کدام قبول تقصیر نمی‌کردند و هر کدام طی مصاحبه با رسانه‌های مختلف، مسؤولیت این بی‌مسؤولیتی را به گردن دیگری واگذار می‌کرد.

حجت‌الاسلام  خورشیدی، ادامه داد:  اکنون پس از گذشت بیش از یک‌ سال از زمان وقوع این حادثه و رسیدگی دستگاه قضا به این پرونده و بررسی مستندات و انجام تحقیقات، مقصر این مسئله مشخص و حکم نهایی صادر شده است.

وی با اشاره به وقوع سانحه مورد نظر در راستای روشن ساختن افکار عمومی عنوان کرد: رأی پرونده در شعبه ۱۰۳ جزایی «کیفری دو » شهرستان فسا صادر و شهرداری فسا مقصر شناخته شد و شهرداری فسا به دلیل عدم ترمیم آسفالت قسمت حفاری شده و عدم اقدام در راستای رفع اختلاف سطح پس از تحویل گرفتن طرح از پیمانکار مربوطه مقصر پرونده شناخته شده است.

بیشتر بخوانید:

برچسب‌ها:

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • اسماعیل سرداری فسایی

    تاریخ : ۲۸ - مرداد - ۱۴۰۱

    باسلام مردم مظلوم فسا تا کی بایدچوب بی تدبیری یک عده مسؤل بیلیاقت رو بخورند اگر ذره ای احساس مسولیت میکردند جگرگوشه یک خانواده رو پرپر نمیکردند حالا بعد یک سال میخان دیه به خانوادش بپردازند خجالت هم نمیکشند دیه هیچ دردی از این بزرگواران دوانمیکنه ،فقط برا طرح های اینده هر نهادی کارش رو به نحو احسن انجام بده تا هیچ خانواده ای داغدارنشه ،باتشکر