• ۲۷ / اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۹:۴۵
 • شناسه خبر : 54225

خبری بد برای مردم شیراز : در انتظار سالی سخت باشید

بارندگی در استان فارس ۵۰ درصد نسبت به زمان مشابه در سال قبل کاهش داشته است، این امر سبب کاهش حجم منابع آبی سطحی و افت سفره‌های آب زیرزمینی شده است..

به گزارش گروه محیط زیست اول فارس، بهمن بهروزی گفت: بارندگی در استان فارس ۵۰ درصد نسبت به زمان مشابه در سال قبل کاهش داشته است، این امر سبب کاهش حجم منابع آبی سطحی و افت سفره‌های آب زیرزمینی شده است از این رو سال سختی را پیش بینی می کنیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز با بیان اینکه با شروع فصل گرم سال و رعایت مسائل بهداشتی به دلیل شیوع کرونا مصرف آب افزایش می یابد، ادامه داد: در صورت عدم رعایت الگوی مصرف، مجبور به اعمال جریمه مازاد بر الگوی مصرف و حتی قطع آب مشترکان بد مصرف باشیم، پس از تمامی شهروندان عزیز تقاضا داریم که مصرف آب را مدیریت‌ کنند.

وی افزود: پروژه‌های مدیریت تأمین آب شامل حفاری چاه‌های جدید، افزایش ظرفیت و مهندسی مجدد و بهسازی چاه‌ها و نیز استفاده بهینه از آبهای سطحی   برنامه‌های شرکت آبفاشیراز جهت گذر از بحران کم‌آبی درسال ۱۴۰۰ است.

رئیس شرکت آب و فاضلاب شیراز پیرامون پروژه های مدیریت مصرف تصریح کرد: پروژه‌های مدیریت مصرف از تبدیل انشعاب غیرمجاز به مجاز، تعویض کنتور و همچنین شناسایی و کنترل مصارف مشترکین پرمصرف در دستور کار شرکت آبفای شیراز جهت  عبور از بحران کم‌آبی سال جاری قرار دارد.

بهروزی توضیح داد: اصلاح و بهسازی شبکه اجرای خطوط انتقال بین مخازن، اصلاح و احداث ایستگاه‌های پمپاژ و هوشمند سازی شبکه از دیگر برنامه‌های آبفا شیراز برای عبور بدون مشکل از تابستان ۱۴۰۰ است.

وی در پایان در خصوص استفاده از کولر آبی در فصل گرما گفت: به شهروندان توصیه می‌کنیم که بر کارکرد کولرهای آبی نظارت داشته باشند که شامل نصب سایبان، بررسی و کنترل نشت آب، تعویض پوشال به‌موقع و کاهش ساعت استفاده در شبانه‌روز و ساعات خنک است و همچنین نصب تجهیزات کاهنده مصرف، آبیاری فضای سبز در پایان شب و …  که رعایت این موارد بیش از ۳۰ درصد به کاهش مصرف آب کمک می کند.

عضو کانال واتساپ اول فارس شوید

بیشتر بخوانید:

ماجرای ازدواج هنرپیشه شیرازی با ناصرالدین شاه +عکس
جزئیات تازه از تصادف زنجیره ای خونین در کوزه گری شیراز
حوادث فارس|مرگ دختر جوان راننده پارس/ جان باختن دو جوان افغان/ دردسر بزرگ نوزاد عجول

ثبت دیدگاه

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۷ - خرداد - ۱۴۰۰

  با سلام مثلا یه خونواده ۶ نفره حمام‌نروند لباس نشورن غذا نخورن که ظرف کثیف نشه معذرت میخوام‌توالت با دستمال خودشون تمیز کنن که مشترک بد مصرف نباشند تو رو خدا زمستون کشور رو ابه عکر تابستون مردم‌هم بکنید ب ق مصرف نکنید اب مصرف نکنید در گاز صرفه جویی کنید واله ما تحریم از خودمون‌هستیم نه از بیگانه


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۷ - خرداد - ۱۴۰۰

  فکر نمیکنم مصرف بیست متر مکعب در ۴۰ روز برای یه خونواده شش نفره زیاد باشه که میزنید مشترک‌بد مصرف


  پاسخ