• ۳۱ / فروردین ۱۴۰۰ / ۱۰:۰۲
  • شناسه خبر : 51298

خبر تازه از وضعیت عملیات اجرایی مسکن ملی استان فارس

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن استان فارس : ۲۲ هزار و ۵۳۸ نفر تا کنون در طرح اقدام ملی مسکن در فارس نام‌نویسی کرده‌اند.

به گزارش اول فارس، محمد رسول پروری با بیان اینکه ۲۲ هزار و ۵۳۸ تاکنون در طرح مسکن اقدام ملی در فارس نام‌نویسی کرده‌اند گفت:با بررسی تقاضا‌های ثبت شده در این طرح تاکنون تقاضای ۶ هزار و ۱۲۱ نفر به تایید نهایی رسیده است و برای ۴ هزار و ۶۱ تقاضا زمین مناسب تامین شده است.
وی با بیان اینکه تامین زمین مناسب و بدون معارض از جمله اقدامات مهم دولت در حمایت از این طرح است گفت: طرح اقدام ملی در استان فارس و به ویژه در شهرستان‌های جنوبی استان با استقبال کم‌نظیر شهروندان مواجه شد و فارس دراین زمینه یک شاخص در سطح کشور به ثبت رساند. معاون مسکن شهری بنیاد مسکن استان فارس افزود: ۳ هزار و ۴۹۵ متقاضی دراین طرح واریز وجه داشته‌اند و از میان پروژه‌های موجود سه هزار و ۱۱۴ واحد مسکونی به متقاضیان اختصاص یافته است.
پروری با بیان اینکه بنیاد مسکن موضوع گرفتن پرونده و تامین زیرساخت‌ها را در طرح مسکن ملی با جدیت دنبال می‌کند افزود: تا کنون ۲۹۹ پروانه ساخت در طرح اقدام ملی صادر شده و ۲۸۳ واحد کار ساخت را اغاز کرده و در مرحله پی‌کنی هستند، برای ۲۸۳ واحد نیز اسکلت و ریز ساخت به اتمام رسیده است.
وی ادامه داد:بر اساس آمار موجود عملیات اجرایی ۶ هزار و ۱۸۶ واحد مسکن ملی تحت مسئولیت بنیاد مسکن در کشور آغاز شده و به دلیل شروع از نیمه دوم سال، افتتاح آن‌ها تا پایان ۱۴۰۰ به طول می‌انجامد.
پروری اظهار داشت:در پروژه‌هایی که ساخت آن آغاز شده تا کنون ۶ هزار و ۱۸۶ واحد حدود ۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اما پیشرفت عملیاتی آن‌ها بیشتر است.

بیشتر بخوانید:

آگهی مزایده خودرویی واقلام فرسوده پلیس فارس
استمداد فوری محیط زیست از دوستداران طبیعت در استان فارس
کشف ۱۴ میلیارد اموال مسروقه از ۳ سارق در استان فارس

ثبت دیدگاه